Prognozē siltuma cenas pieaugumu 1

AS "Latvijas gāze" iesniegusi Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā jauno gāzes cenas projektu, kas paredz palielināt ražotājiem tarifu par 24% - 36%.  SIA „Liepājas enerģija” siltuma ražošanā izmanto dabas gāzi, tādēļ prognozējam siltuma cenas pieaugumu, portālu informēja uzņēmuma sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Ratniece-Kadeģe.

"Šobrīd nav iespējams precīzi pateikt, kad un par cik pieaugs siltumenerģijas cena," skaidro SIA "Liepājas enerģija" valdes priekšsēdētājs Anatolijs Suškovs.

Iesniegtie gāzes tarifi vēl nav apstiprināti. Jāpiebilst, ka arī SIA "Liepājas enerģija" jebkurš jauns tarifs jāapstiprina pie Regulatora.

Šobrīd SIA "Liepājas enerģija" veic prāvas investīcijas, lai paaugstinātu uzņēmuma efektivitāti, uzsver A. Suškovs. Esot ievērojami samazināts gāzes patēriņš un siltuma zudumi trasēs. Tā uzņēmums cer mazināt gāzes cenas ietekmi uz siltumenerģijas cenu.

Uzņēmums aicina arī iedzīvotājus par energoefektivitāti, sakārtot un siltināt mājas.

"Vissmagāk gāzes un elektroenerģijas cenu kāpumu sajutīs tie iedzīvotāji un komersanti, kuriem ir autonomie apkures katli vai boileri ūdens sildīšanai. Izmaksas salīdzinājumā ar gada sākumu varētu pieaugt pat par 50-70 procentiem," par svešu kabatu leš SIA „Liepājas enerģija’” valdes loceklis Ingars Baļčūns, tādējādi uzsverot liela uzņēmuma priekšrocību optimizēt ražošanu.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

tas ir ***aa... driiz katraa dziivokli buus savs katls ar ko sildiit.. i to buus leetaak ..

pirms 13 gadiem, 2008.04.26 15:47

Liepājā