Priekšroka jāizmanto ar apdomu

Par jauno Satiksmes noteikumu normu, ka neregulējamas gājēju pārejas riteņbraucēji var šķērsot braukšus, praksē “Kursas Laiks” pārliecinājās svētdien, 15. maijā. Stādu tirdziņa “Pavasaris ziedos” laikā iepretī Universitātei pirms pulksten vieniem dienā automašīna notrieca velosipēdisti, kura šķērsoja gājēju pāreju. Viņai bija priekšroka.

“Neviena cilvēka uz gājēju pārejas nebija,” apgalvoja viens no klātesošajiem lieciniekiem. “Viņa vienkārši brauca, un auto nepaspēja nobremzēt, jo ieraudzīja par vēlu,” sacīja cits. Auto braukšanas ātrums, protams, nebija liels, tādēļ arī miesas bojājumi meitenei visticamāk nenozīmīgi, tomēr nepatīkamas izjūtas bija noteikti.

Policija par avāriju ziņu neizplatīja, kas ļauj pieņemt, ka tā bijusi maznozīmīga no nodarījuma viedokļa. Tā kā velosipēdiste šķērsoja neregulējamu gājēju pāreju, šī sāpīgā mācība tomēr noderīga visiem novadu velobraucējiem un autovadītājiem. Novados pārsvarā ir neregulējamas gājēju pārejas.

“Ceļu satiksmes noteikumos kopš 1. janvāra ir šīs izmaiņas,” “Kursas Laikam” apstiprināja CSDD Liepājas nodaļas priekšnieka vietnieks Arnis Jekste. Iepriekš bija strikti nodalītas neregulējamas un regulējamas gājēju pārejas. Pārbraukt brauktuvi atļāva tikai uz regulējamām gājēju pārejām, turklāt tajā laikā, kad tās patiešām ir regulējamas, kad luksofors darbojas, nevis ieslēgts mirgojošs dzeltenais signāls.

Plašāk lasiet "Kursas Laika" 20. maija numurā!

Pievieno komentāru

Liepājā