Portāls: Valdība "Liepājas metalurga" lietā lemj motivēt "Prudentia" ar pusmiljona latu prēmiju

Valdības uz ekskluzīviem nosacījumiem piesaistītais privātais konsultants "Prudentia Advisers" par AS "Liepājas metalurgs" tiesiskās aizsardzības procesa (TAP) plāna izstrādi, ja tas tiks apstiprināts līdz tiesas noteiktajam termiņam - 26.augustam -, saņems 500 000 latu lielu prēmijatlīdzību, - par to slēgtajā sēdē lēmusi valdība, ziņo portāls "Pietiek.com", atsaucoties uz savā rīcībā esošo informāciju par Ekonomikas ministrijas virzītajiem priekšlikumiem.

Lai gan grozījumi privātā konsultanta atlīdzības līgumā paredz, ka pusmiljonu latu (pēc nodokļu nomaksas) lielā prēmijatlīdzība "Prudentia" pienāktos pēc nosacījumu izpildes, vienlaikus noteikts, ka 25% jeb 125 000 latu "Prudentia" tiktu samaksāti jau 10 dienu laikā pēc tam, kad tiesa būtu apstiprinājusi maksātnespējas priekšā nonākušā metalurģijas uzņēmuma TAP plānu. Uz valdības sēdi sagatavotajā, noslepenotajā dokumentā attiecībā uz "Prudentia" bonusiem minēts, ka tie domāti, lai "motivētu" šo privāto konsultantu.

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V) šodien preses konferencē pēc valdības sēdes nekomentēja "Prudentia" prēmēšanu, norādot, ka tas ir Ekonomikas ministrijas (EM) un Valsts kases jautājums. Uz atkārtotu jautājumu par prēmiju, premjers vien norādīja, ka jau ir atbildējis.

Pēc portāla aplēsēm, kas balstās valdības iepriekš slepeni pieņemtajos lēmumos, no valsts budžeta 10 nedēļu laikā "Prudentia" par konsultācijām "Liepājas metalurga" lietā kopš 23.aprīļa samaksāti jau 150 000 latu jeb 15 000 latu nedēļā. Vēl 45 000 latu par trīs nedēļu periodu no 2.aprīļa "Prudentia" samaksāja divi kreditoru kluba biedri - valstij piederošā banka "Citadele" un "SEB banka", norāda "Pietiek.com".

Kā nosacījums prēmijatlīdzības izmaksai "Prudentia" izvirzīts, lai Liepājas metalurgs pēc TAP apstiprināšanas spētu izpildīt savas saistības pret tā dēvēto kreditoru klubu pēc izmaksu samazināšanas un citiem restrukturizācijas pasākumiem.

Atlikušie 75% jeb 375 000 latu "Prudentia" tiktu izmaksāti gada laikā 12 vienādos maksājumos tikai ar nosacījumu, ja "Liepājas metalurgs" darbotos atbilstoši TAP plānam. Lielāko pusi - 53% jeb 266 000 latu - no atlīdzības "Prudentia" būtu jāsamaksā Finanšu ministrijai no valsts budžeta līdzekļiem. Atlikušo daļu no pusmiljona maksātu kreditoru kluba biedri atbilstoši to prasību apmēram pret "Liepājas metalurgu". Starp kreditoru kluba biedriem ir arī valstij piederošā banka "Citadele" un uzņēmums "Latvenergo", vēsta portāls.

Pēc "Pietiek.com" rīcībā esošās informācijas, privātajam konsultantam arī plānots maksāt 4% lielu atlīdzību par papildu ilgtermiņa (virs viena gada) finansējuma, ieguldījuma pamatkapitālā vai mezanīna (ilgtermiņa aizdevums ar paaugstinātu kredītrisku) aizdevuma piesaisti "Liepājas metalurgam".

"Prudentia" plānots motivēt arī ar realizācijas atlīdzību par kreditoru kluba biedriem piederošo daļu pārdošanas vai to prasījumu atmaksu, dzēšot saistības, refinansējot aizdevumu vai piesaistot finansējumu. Par atgūstamo summu līdz 100% no tās vērtības "Prudentia" saņemtu 3% no realizācijas summas un attiecīgi 5%, ja atgūstamā summa pārsniegtu 100% no tās vērtības, vēsta portāls.

Pievieno komentāru

Liepājā