Popularizē “Likteņdārza” projektu

Nākamajām paaudzēm atmiņas par Latvijas iedzīvotāju dramatiskajiem likteņiem palīdzēs nodot ne tikai nostāsti, rakstītie un vizuālie materiāli, bet arī visas tautas veidotā piemiņas vieta Daugavas salā. 

Liepājas muzeja ekspozīcijas “Liepāja okupāciju režīmos” telpās pirmdien, 14. jūnijā, pulcējās dramatiskos notikumos pārdzīvojušie cilvēki un viņu ģimenes locekļi. Šoreiz gan lai vairāk uzzinātu par projektu “Likteņdārzs”, kur Liepājas politiski represēto kluba biedri jau 4. maijā iestādījuši savu piemiņas kociņu – baltegli.

“Šī vieta tiešām atstāj ļoti spēcīgu iespaidu,“ saka Liepājas muzeja vecākā speciāliste Sandra Šēniņa, kura piedalījusies šajā pasākumā. Atgriežoties no brauciena, viņai radusies doma pievērst lielāku iedzīvotāju uzmanību “Likteņdārza” projektam. Pavisam nesen starp Liepājas muzeju un projekta virzītāju – Kokneses fondu – parakstīts sadarbības līgums, un tagad ziedojumu zīmes varēs iegādāties ne tikai Latvijas Pasta nodaļās un “Jumavas” grāmatnīcās, bet arī Liepājas muzeja ekspozīcijas telpās K. Ukstiņa ielā 7/9. Tās ir piecu, desmit un divdesmit latu vērtībā. Ekspozīcijas apmeklētāji var iegādāties arī “Likteņdārza” tēmai veltītas piemiņas lietas – krūzītes, T-kreklus, lineālus un atstarotājus.

Šis projekts mēroga ziņā pielīdzināms Brīvības pieminekļa celtniecībai, jo arī tā mērķis ir vienot paaudzes pagātnes, tagadnes un nākotnes vārdā, salīdzina Kokneses fonda valdes priekšsēdētāja Valda Auziņa. Līdz šim salā notikušajās talkās jau veikti labiekārtošanas darbi, iezīmētas nākamo ceļu un būvju aprises. Šogad paredzēts iestādīt ap tūkstoš koku. Tos ziedo Bulduru kokaudzētava.

Iecerētās memoriālās sienas veidošanai, kurā būs ierakstīti visu svešumā apbedīto un bez vēsts pazudušo vārdi, vēl esot nepieciešama datu precizēšana, bet zināms, ka kopā Latvija abos pagājušā gadsimta karos zaudējusi ap 600 tūkstošiem iedzīvotāju. Fonda pārstāve lūdz katram salas apmeklētājam atvest vidējā lieluma pelēkas krāsas laukakmeni, kas noderēs memoriālās aploces “Sirmais saulriets” veidošanai. Gādāt akmeņus solījušies arī visi X Latvijas skolu jaunatnes Dziesmu un deju svētku dalībnieki.

Pievieno komentāru

Liepājā