Policisti sodījuši autoīpašniekus, kurus patiesībā sodīt nevajadzēja

Sakņu ielas remonts jau praktiski pabeigts, bet abos ielas galos vēl aizvien stāv zīmes, kas aizliedz māju iedzīvotājiem pie savām dzīvesvietām novietot automašīnas cauru diennakti. Pašvaldības policisti cītīgi soda likumpārkāpējus, ko apstiprina policijas sniegtā statistika, tomēr policijas priekšnieks ieteic, tiem, kas sodīti vakaros, rakstīt iesniegumus, lai sodu pārskatītu.

Aprīļa sākumā Liepājas pilsētas Komunālā pārvalde uzticēja būvuzņēmējam vairāku Liepājas iekšpagalmu ielu remontu. Līdz ar remontdarbiem Sakņu ielas iedzīvotājiem sākās pamatīgas "galvassāpes", jo bija jādomā, kur novietot personiskās automašīnas. Zīmes automašīnām stāvēt aizliedza cauru diennakti.

"Pie šīm zīmēm bija jāpiestiprina plāksnītes, kas aizliedz stāvēt darbadienās, laikā no pulksten desmitiem līdz septiņpadsmitiem," portālam sacīja Liepājas Komunālās pārvaldes Ceļu nozares vadītājs Mārtiņš Jākobsons.

Par to, ka papildus plāksnīšu tur nav un nekad nav bijis, portāls pārliecinājies vairākkārt, apsekojot ielu. Jau rakstījām par remontdarbu uzsākšanu ielā, kad fotogrāfijās skaidri fiksētas aizlieguma zīmes bez papildu norādēm. Arī šobrīd norāžu nav.

M. Jākobsons atzina, ka atbildība par šo trūkumu jāuzņemas pārvaldei un būvuzņēmējam. Sakņu ielā noformēti 9 administratīvā pārkāpuma protokoli. Vairums no tiem esot noformēti laikā no pulksten 10.00 līdz 17.00, portālam vēstī Pašvaldības policijas preses sekretāre Ineta Mikute.

Aptaujājot Sakņu ielas iedzīvotājus, noskaidrojām, ka policistu "zīmītes" uz automašīnām atstātas krietni pēc pieciem un nereti lielā skaitā. "Es ap astoņiem vakarā saskaitīju kādus piecus protokolus, tostarp uz vīra mašīnas," portālam sacīja Sakņu ielas iedzīvotāja Signe.

"Pieļauju, ka protokoli sastādīti arī vakaros un tas nav īsti pareizi. Šiem iedzīvotājiem vajadzētu rakstīt iesniegumu Pašvaldības policijai, un varam sodu pārskatīt. Policisti redz zīmi un rīkojas. Viņi izpilda likuma burtu," portālam skaidroja Liepājas Pašvaldības policijas priekšnieks Normunds Dīķis.

Portālā jau rakstījām, ka iekšpagalmu ielu rekonstrukcija turpināsies visu vasaru un dažviet vēl pat nav sākusies. Ieteikums šo ielu iedzīvotājiem jau uzreiz parūpēties, lai stāvēšanas aizliegumu būvuzņēmēji papildina ar papildu norādēm, kad stāvēt aizliegts, citādi būs jāraksta iesniegumi Pašvaldības policijai. Par zīmju nepilnībām varat zvanīt uz pilsētas Komunālo pārvaldi - tel. 634-80965.

UZZIŅAI
2008. gadā plānotā iekškvartālu ielu renovācija:
1.Siguldas iela
2.Klaipēdas iela
3.Dunikas iela
4.Nīcas ielas turpinājums Dzērves ielas iekškvartālā
5.Strazdu iela
6.Sakņu iela (darbi praktiski pabeigti).
7.Celmu iela
8.Vērgales iela
9.Talsu iela
10.Viršu iela
11.Piestātnes iela
12.Laivenieku iela
13.Elkoņu iela
14.Airītes iela
15.Ed. Veidenbauma iela

Pievieno komentāru

Liepājā