Policisti Liepājā pievērš uzmanību lielajai darba slodzei un darbinieku trūkumam

Valsts policijas (VP) Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirknī salīdzinājumā ar citām pilsētām ir būtiski mazāks izmeklētāju skaits un izmeklētājiem bieži vien ir pārāk liela slodze, "viņi var izdegt", jo darbs nav viegls, - šodien preses konferencē žurnālistus informēja VP Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirkņa priekšnieks Gints Ešenvalds.

VP Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirknī 2012.gadā reģistrēta aptuveni trešdaļa no vairāk nekā četriem tūkstošiem Kurzemes reģiona pārvaldē reģistrētajiem noziedzīgajiem nodarījumiem.

No Kurzemes reģiona pārvaldē reģistrētā 4081 noziedzīgā nodarījuma pērn atklāti 1508, no kuriem Liepājas iecirknis atklājis 43%. Kopumā Kurzemē pērn ierosināti 3869 kriminālprocesi, no tiem 1087 Liepājas iecirknī.

Kriminālvajāšana sākšanai Kurzemē nosūtīti 1197 kriminālprocesi, no kuriem gandrīz puse ir Liepājas iecirkņa veikums.

Kā informēja Ešenvalds, pašlaik Liepājas iecirknī kopumā ir 90 darbinieki un septiņas vakantas štata vietas. No darba pērn aizgājuši pieci darbinieki.

Liepājas iecirknī uz vienu policistu ir 508 iedzīvotāji, bet vidējais rādītājs Kurzemē esot ap 500. Visdramatiskākā situācija ir Ventspils iecirknī, kur viens policists ir uz 806 iedzīvotājiem.

Liepājas iecirkņa teritorijā ietilpst arī astoņi novadi jeb viss bijušais Liepājas rajons.

Pievieno komentāru

Liepājā