Policija sabiedriskās kārtības nodrošināšanā iesaista motoekipāžas

Lai gan oficiāli motociklu sezona sāksies vien aprīļa izskaņā, Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvalde savas motoekipāžas pamazām liek pie darba jau tagad. Šobrīd motoekipāžas ir redzamas jau Liepājas ielās. Mūsu motoekipāžas nodrošinās ne vien satiksmes uzraudzību, bet arī lūkos, lai iedzīvotāji ievērotu ārkārtējās situācijas noteiktos ierobežojumus – piemēram, pulcēšanās un fiziskā distancēšanās, informē Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Madara Šeršņova.

Tāpat pavasarīgais laiks mudina ne vien policistiem ātrāk atsākt motosezonu, bet arī citiem motobraucējiem, tādēļ ir būtiski pirms došanās ceļā ievērot vairākus preventīvus nosacījumus.

-     Pirms uzsākt jauno sezonu, motociklu vadītājiem ir īpaši jāpārliecinās par transportlīdzekļa tehnisko stāvokli. Tāpat motobraucējus aicinām atsvaidzināt savas braukšanas prasmes pirms došanās ceļā, kā arī aicinām nebūt pārgalvīgiem un nepārvērtēt savas spējas spēkrata vadīšanā. Nedrīkst aizmirst parūpēties par savu drošību, izvēloties motocikla vadīšanai piemērotu un kvalitatīvu apģērbu un ekipējumu.

-     Arī pārējiem satiksmes dalībniekiem ir jābūt gataviem, ka satiksmē atgriezīsies motocikli. Jāatceras, ka motocikls, salīdzinot ar automašīnu, ceļu satiksmē pārvietojas ātrāk un līdz ar to ir grūtāk pamanāms citiem satiksmes dalībniekiem. Ņemot vērā, ka sezona ir tikko sākusies un daži autovadītāji ir pieraduši piedalīties ceļu satiksmē bez moto transporta, atgādinām – autovadītāj, esi īpaši uzmanīgs un skaties divreiz!

-     Aicinām gan motobraucējus, gan autovadītājus, gan citus satiksmes dalībniekus, piedaloties ceļu satiksmē, būt atbildīgiem, piesardzīgiem un atcerēties par savstarpēju cieņu arī uz ceļa.

Saistībā ar ārkārtējo situāciju valstī, aicinām iedzīvotājus būt atbildīgiem par savu un apkārtējo veselību – ievērot fizisko distancēšanos, bez liekas vajadzības nedoties uz publiskām vietām, ievērot mediķu dotos norādījumus un bieži mazgāt rokas!

 

Pievieno komentāru

Liepājā