Policija pabeidz izmeklēšanu par vērienīgu naudas līdzekļu piesavināšanos 1

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldē (VP KR) ir pabeigta pirmstiesas izmeklēšana vērienīga apjoma lietā par iespējams prettiesiskām darbībām, kuras veicis individuālais komersants, par samaksu solot noorganizēt ceļojumus uz dažādām pasaules valstīm vairāk nekā 40 personām, taču pakalpojumu nenodrošinot.

Aizvadītā gada 1. jūlijā Liepājas prokuratūrā tika uzsākts Kriminālprocess pēc Krimināllikuma XVIII nodaļas par noziedzīgu nodarījumu pret īpašumu, kas vēlāk tika pārkvalificēts pēc Krimināllikuma 179. panta 3.daļas par iespējams prettiesiskām individuālā komersanta (IK) darbībām. Turpmāko izmeklēšanu veica VPKRP Kriminālpolicijas biroja Organizētās noziedzības un noziegumu ekonomikas jomā apkarošanas nodaļa.

Pirmstiesas izmeklēšanas laikā tika noskaidrots, ka 1974. gadā dzimušais vīrietis, kuram piemērots aizdomās turētā statuss šajā lietā, laika posmā no 2013.gada 1.augusta līdz 2015.gadam,  būdams individuālais komersants,  saņēmis naudas līdzekļus kopumā 37 000  EUR apmērā par to, ka organizēs ceļojumus uz dažādām pasaules valstīm, iegādāsies lidmašīnas aviobiļetes, kā arī veiks viesnīcu rezervācijas. Ceļojumu organizēšanu vīrietis neveica, un par ceļojumiem un lidmašīnu biļetēm un viesnīcām saņemto naudu neatdeva īpašniekiem, šādi piesavinoties sev uzticēto naudu un izlietojot to neparedzētiem mērķiem.

Virkne personu, kopumā privātpersonas. Cilvēki ir ieguldījuši sākot no dažiem simtiem, līdz pat vairāk nekā tūkstoti EUR. Cietušie ir no Liepājas, Kuldīgas, Jēkabpils, Skrundas, vairāki cilvēki no Valmieras, Rīgas un citām Latvijas pilsētām. 

Viņi ieguldījušas personīgos līdzekļus par pakalpojumiem, ko komersants nav nodrošinājis. Aizdomās turētais piesavinājies 37 000 EUR apmērā. Personas vaina viņam inkriminētajā noziegumā pierādīta, apkopojot virkni liecību un citu pierādījumu. Savākto pierādījumu apjoms ir pietiekams, un kriminālprocesa materiāli  nosūtīti Liepājas prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.


VP Kurzemes reģiona pārvaldes
Vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību
 un sadarbības jautājumos
Signe Šteinberga

Pievieno komentāru

Komentāri 1

yapi

Un kapec nav minets ,ka krapnieks ir izbijusais kurzemes varda ,kriminalas hronikas zurnalistelis Viktors Ulberts (Kusins).

pirms 6 gadiem, 2015.07.27 14:18

Liepājā