Policija neatklāj videokameru atrašanās vietas

Cilvēki var būt pilnīgi droši, ka videonovērošanā iegūtos ierakstus policisti izmanto likumīgi, mierina policija. Novērošana mājās, skolā, uz ielas un darbā – tā vairs nav nākotnes vīzija, bet realitāte.

Drošība – tāds ir galvenais arguments, kāpēc cilvēks pakļauts nemitīgai videonovērošanai. Liepājas pilsētā tā tiek veikta un ir nepieciešama kā palīglīdzeklis sabiedriskās kārtības nodrošināšanai, norāda Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes (PRPP) preses sekretāre Jolanta Knīse.

Tomēr policija neatklāj, kurās vietās kameras izvietotas. “Nereti šī mūsdienu tehnikas iespēja palīdz novērst un atklāt pārkāpumus gan sabiedriskās kārtības, gan ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumu jomā, dažkārt novērst un atklāt arī noziedzīgus nodarījumus,” atzīst J. Knīse.

Iespēju robežās videonovērošana Liepājas pilsētā tiek veikta visu diennakti. Ierakstu glabāšanas ilgums atkarīgs no nepieciešamības – vai tajos fiksēts, kas izmeklēšanai nepieciešams. “Cilvēki var būt pilnīgi droši, ka iegūtie ieraksti netiks izmantoti pretlikumīgi. Tuvplāni ir nepieciešami tikai, lai personu vajadzības gadījumā varētu atpazīt, lai precīzāk saskatītu, kas īsti vienā vai otrā situācijā notiek, bet ne lai uzjautrinātos. Kam priekš tā būtu laika? Darbiniekiem, kuri novērošanu veic, tas prasa nopietnu slodzi, un šis darbs nebūt nav izklaide,” uzskata J. Knīse.

Pievieno komentāru

Liepājā