Policija konstatē, ka astoņos veikalos nepilngadīgajiem tirgo alkoholu

Sestdien, 24. septembrī Valsts policijas darbinieki apsekoja dažādas tirdzniecības vietas Liepājas rajonā ar mērķi pārbaudīt, vai pārdevēji un veikalu vadītāji ievēro aizliegumu pārdot alkoholiskos dzērienus un enerģijas dzērienus nepilngadīgajām personām.

Kā skaidroja Valsts policija, Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirknis rīkoja profilaktisko reidu ar mērķi pārbaudīt, vai tirdzniecības vietās nepilngadīgajām personām tiek pārdoti alkoholiskie dzērieni un enerģijas dzērieni. Sestdien kopumā pārbaudītas 30 tirdzniecības vietas Liepājā un apkārtējos novados, no kurām astoņās konstatēti pārkāpumi.

Viens no pārkāpumiem konstatēts Aizputē, viens Nīcā, trīs Grobiņā un trīs – Liepājā.

Tirdzniecības vietas tika izvēlētas arī pēc iedzīvotāju sniegtās informācijas par viņiem zināmām vietām, kur nepilngadīgajām personām tiek pārdoti alkoholiskie un enerģijas dzērieni.

Ņemot vērā to, ka tika atklāti pārkāpumi, Valsts policija turpinās rīkot šādus reidus un aicina iedzīvotājus arī turpmāk ziņot par šāda veida pārkāpumiem.

Pārdevējiem un veikala vadītājiem ir tiesības pieprasīt personu uzrādīt personu apliecinošu dokumentu, lai pārliecinātos par tās vecumu un personām vecumā no 18 līdz 25 gadiem ir pienākums uzrādīt personu apliecinošu dokumentu neatkarīgi no tā, vai pārdevējs to ir pieprasījis.

Pievieno komentāru

Liepājā