Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Policija: Darām visu, lai izskaustu legālo apreibinošo vielu tirdzniecības vietas Liepājā

Liepājas pilsētas Domes pastāvīgās Sociālo lietu, veselības un sabiedriskās kārtības komitejā 12. septembrī izskatīja jautājumu par tirdzniecības vietās pieejamo narkotisko vielu ekspertīzēm, pievēršot īpašu uzmanību legālo apreibinošo vielu lietošanas izplatībai jauniešu vidū un pasākumiem tās ierobežošanai, informē sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone.

Komitejas sēdē bija uzaicināti piedalīties arī Pašvaldības policijas priekšnieks Normunds Dīķis un Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirkņa priekšnieks Gints Ešenvalds, lai informētu deputātus par šo problēmu.

Kā informēja Normunds Dīķis, šobrīd Liepājā ir četras vietas, kur tiek tirgotas legālās apreibinošās vielas, „tās visas tiek apsekotas daudz biežāk nekā citas vietas un policija dara visu, kas paredzēts normatīvajos aktos”. Mācību iestādēm regulāri tiek ziņots par jauniešiem, kas apmeklē šīs vietas. Ja ir aizdomas, ka jaunietis lietojis apreibinošās vielas, viņš tiek nogādāts medicīnas iestādē.

Gints Ešenvalds pastāstīja, ka galvenokārt tiek tirgoti augu maisījumi, kas paredzēti ūdenspīpju tīrīšanai un kurus jaunieši pīpē, lai apreibinātos. Ir bijuši arī gadījumi, kad augu maisījums tiek apstrādāts ar mākslīgo sintētisko apreibinošo vielu AKB, kas nepieder ne pie vienas no likumā "Par narkotisko un psihotropo vielu un zāļu likumīgās aprites kārtību" noteiktajām vielām un īpaši kaitīgi iedarbojas uz organismu.

Gints Ešenvalds uzsvēra, ka policija dara visu, lai izskaustu legālo apreibinošo vielu tirdzniecības vietas, taču policija var darboties tikai likuma ietvaros, aizdomīgās vielas nosūtot ekspertīzei. Policijas reidos regulāri tiek piesaistīts arī Valsts ieņēmumu dienests, Valsts darba inspekcija, Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbinieki, lai atklātu dažādus pārkāpumus vīraku tirdzniecības vietās. Līdz šim iedevies panākt, ka tiek slēgti trīs veikali. Ir gadījumi, ka uz Liepājas Reģionālo slimnīcu tiek nogādāti jaunieši, kuriem mediķi konstatē saindēšanos pēc augu maisījumu smēķēšanas.

Deputāti atzinīgi novērtēja Pašvaldības un Valsts policijas līdz šim paveikto darbu legālo apreibinošo vielu izplatības ierobežošanai. Lai pievērstu pastiprinātu sabiedrības uzmanību šai problēmai, deputāti pārrunāja iespēju šo tēmu tuvākajā laikā iekļaut arī Domes veselības aprūpes komisijas darba kārtībā, oktobrī seminārā informēt ģimenes ārstus, kā arī veikt citus preventīvus pasākumus, jo policija viena šo problēmu neatrisinās.

Šogad Liepājas izglītības iestādēs plānots turpināt aprīlī sākto pašvaldības un Valsts policijas akciju "Lieto barā, mirsti viens!", kurā jauniešus izglītos par narkotisko vielu kaitīgo ietekmi uz veselību un iespējamām tiesiskajām sekām. Liepājas domes Vides un veselības daļas speciālisti turpinās apmeklēt skolas, no dažādiem aspektiem stāstot par narkotisko vielu kaitīgumu ne tikai bērniem, bet arī vecākiem.

Aizvadītajā mācību gadā akcijas "Lieto barā, mirsti viens!" ietvaros Liepājas domes Vides un veselības daļas veselības veicināšanas konsultants Armands Treimanis un pārstāvji no Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirkņa apmeklēja un informēja vairāk nekā 1000 skolēnus par piemēriem, kā jaunieši sabojājuši savu dzīvi, lietojot apreibinošās vielas.

Šogad sagatavots vēl viens jauns video materiāls, tiks dalīti informatīvi bukleti, būs iespēja uzdot interesējošos jautājumus.

Pievieno komentāru

Liepājā