Pludmale ir liepājnieku lielākā vērtība

Liepājas iedzīvotāji par nozīmīgāko no pilsētas apsaimniekojamajām teritorijām uzskata pludmali, noskaidrots pilsētas domes veiktajā iedzīvotāju aptaujā par dažādiem vides jautājumiem, portālam pavēstīja domes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.

Pludmale arī 2001. gada veiktajā aptaujā bijusi 1. vietā. Šo pilsētas teritoriju pilsētnieki izmanto atpūtai biežāk nekā citas.

Aizvien vairāk pilsētnieku sliecas uzskatīt, ka parku un zaļo zonu pilsētā ir pietiekami. Arī atkritumu izvešana salīdzinoši ar 2001. gada aptauju apmierinot vairāk cilvēku, toties mazāk liepājnieku pauž gatavību uzkopt savas mājas apkaimi.

Aizvien vairāk liepājnieku izmanto personīgās automašīnas nevis brauc ar sabiedrisko transportu vai iet kājām, noskaidrots aptaujā. Tomēr vairāk cilvēki izmanto sabiedrisko transportu.

„Aptaujas rezultāti tiks izmantoti Liepājas pilsētas Vides rīcības programmas aktualizācijā. Vides rīcības programma ir izstrādāta un apstiprināta 2001. gadā un tagad ir nobriedusi nepieciešamība izdarīt precizējumus un papildinājumus,” skaidro Vides daļas vadītāja Dace Liepniece.

Aptauju veica LPA Socioloģisko pētījumu centrs. Tajā tika iekļauti 700 respondenti. No iegūtajām anketām par derīgām atzītas un pētījuma analizē un datu apstrādē izmantotas 675 anketas. Aptaujas izlasē tika iekļauti Liepājas pastāvīgie iedzīvotāji vecumā no 18 gadiem.

Pievieno komentāru

Liepājā