Pludmalē būs ērtāk arī cilvēkiem ar īpašām vajadzībām

Vismaz līdz jūlija vidum vēl turpināsies būvdarbi Glābšanas stacijā, lai nojauktās inventāra noliktavas/palīgēkas vietā uzbūvētu/izvietotu ģērbtuvju moduļus, izbūvētu nepieciešamās inženierkomunikācijas un pludmali pielāgotu cilvēku ar invaliditāti vajadzībām, informē SIA "Komunālā pārvalde" sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.

Pašreiz ir pabeigti visi apakšzemes komunikāciju darbi, notiek laukuma stūra bruģēšana un sagatavošana trīs sanitāro moduļu uzstādīšanai. Būvdarbus veic Liepājas uzņēmums – SIA "Mūrnieks".

Katrā modulī būs pārģērbšanās telpa, dušas un tualetes telpa. Aprīkojums būs īpaši pielāgots cilvēkiem ar redzes un kustību traucējumiem. Plānots, ka augusta sākumā moduļus varēs sākt izmantot cilvēki ar īpašām vajadzībām.

Lai gan pašlaik Glābšanas stacijas teritorijā ir būvlaukums, lai nodrošinātu apmeklētājiem ietrasto pārvietošanos uz un no pludmales, teritorija nav slēgta, bet celtniecības darbu norises vieta tikai norobežota.

Šobrīd ir izgatavota un, tiklīdz būs uzstādīti minētie ģērbtuvju moduļi, tiks arī novietota cilvēkiem ar invaliditāti pielāgota laipa no Glābšanas stacijas līdz jūrai.

Nesen Peldu ielas galā pie parka tika uzstādīta taktilā karte cilvēkiem ar redzes traucējumiem. Tāda Latvijā izveidota pirmo reizi. Tajā atainots un braila rakstā aprakstīts Jūrmalas parks ar objektiem un pieejas ceļiem. Otra, līdzīga taktilā karte būs pie Glābšanas stacijas un atainos tās teritoriju, moduļus un izeju uz jūru.

Pagājušajā vasarā  pludmalē jau tika izmēģināts peldēšanas ratiņkrēsls un audioboja, kas neredzīgiem un vājredzīgiem cilvēkiem var palīdzēt droši izbaudīt peldi jūrā. Audioboja ļauj noteikt atrašanās vietu ūdenī, pamatojoties uz skaņas signālu. Pēc  pašreiz notiekošajiem būvdarbiem divi šādi ratiņkrēsli un audioboju komplekts būs pieejams pludmales apmeklētāju mērķgrupai.

Lai cilvēkiem ar īpašām vajadzībām atvieglotu moduļu, cita inventāra un aprīkojuma lietošanu, Glābšanas stacijā būs pieejami arī pavadoņa asistenta pakalpojumi.

Darbi Glābšanas stacijas teritorijā notiek  Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības projekta LLIV-322 "Mana sociālā atbildība" laikā, ko līdzfinansē Eiropas reģionālās attīstības fonds (ERAF).

Projekta mērķis ir veicināt vienlīdzīgas pieejas nodrošināšanu un invalīdu integrācijas sabiedrībā. Projekts turpināsies līdz 2014. gada 1. aprīlim.

Pievieno komentāru

Liepājā