Plāno uzbūvēt divus konteineru pārkraušanas termināļus

Liepājas ostā līdz 2017.gadam plānots uzbūvēt divus modernus konteineru pārkraušanas termināļus, vēstī Liepājas speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) Investīciju un mārketinga daļas vadītājs Ivo Koliņš.

Kā pastāstīja Koliņš, Liepājas ostā nav specializētā konteinerkravu termināļa, līdz ar to arī infrastruktūras kapacitāte un iespējas ir ierobežotas. 2007.gadā Liepājas ostā tika pārkrauti 7600 konteineri.

"Notiek aktīvs darbs un nākotnē tiek plānoti divi moderni konteinerkravu pārkraušanas termināļi, kas spēs apkalpot pilnu konteinerkravas vilciena sastāvu. Saskaņā ar Liepājas SEZ attīstību plānu 2017.gadā konteinerkravu termināļiem būtu jāuzsāk sava darbība. Plānots, ka tajos varētu pārkraut 390 000 konteineru gadā," uzsvēra Koliņs.

Viena no Liepājas ostas priekšrocībām ir divu ostas attīstības teritoriju esamība, kas ir piemērotas mūsdienu prasībām atbilstošu, uz tranzīta kravu apkalpošanu vērstu kravu pārkraušanas termināļu būvniecībai.

Jau ziņots, ka problēmas konteinerkravu pārvadāšanas jomā sagādā nepietiekamā Latvijas ostu infrastruktūra. Izņemot Ventspils ostu, pārējās Latvijas ostās nav iespējams apkalpot pilnu konteinervilciena sastāvu un to nākas darīt pa daļām, kas sadārdzina un palēnina procesu.

Pievieno komentāru

Liepājā