Plāno renovēt Liepājas Sv.Trīsvienības katedrāles fasādi un torni

Liepājas Svētās Trīsvienības katedrāles fasādes un torņa renovācijai plānots piesaistīt Eiropas Savienības (ES) fondu līdzekļus, kam vēl būs nepieciešams pašvaldības atbalsts, un izlietot daļu no ziedojumiem, informēja Liepājas Sv.Trīsvienības baznīcas atjaunošanas fonda vadītāja Kristīne Liepa.

Projekts, kas paredz veikt katedrāles fasādes un torņa renovāciju, smilšakmens elementu, tostarp ieejas portālu, restaurāciju, logu, durvju un torņa slēģu restaurāciju, kā arī zibensnovadīšanas un lietusūdens novadīšanas sistēmu ierīkošanu, izmaksās 1,35 miljonus eiro.

Tehniskais projekts ir saskaņots gan Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijā, gan Liepājas pilsēta būvvaldē. Projektu izstrādājusi SIA "Pastorāts" sadarbībā ar SIA "Arhitektoniskās izpētes grupa" speciālistiem.

Liepājas Svētās Trīsvienības katedrāles pamatakmens ielikts 1742.gadā. 1758.gadā baznīca tika iesvētīta. Celtne tad vēl līdz galam nebija pabeigta - tornim trūka divu augšējo stāvu, kas pēc sākotnējā projekta tika uzbūvēti 1866.gadā.

Kopš 2006.gada, kad dibināts Liepājas Sv.Trīsvienības baznīcas atjaunošanas fonds, veikti dažādi baznīcas un tās ērģeļu remontdarbi. No 2012. līdz 2014.gadam, īstenojot jumta renovācijas un pamatu pastiprināšanas darbus, katedrāles atjaunošanā ieguldīti 678 000 eiro, tajā skaitā 307 907 eiro piesaistīti no Eiropas Reģionālās attīstības fonda.


Pievieno komentāru

Liepājā