Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Plāno ievērojami palielināt braukšanas maksu Liepājas sabiedriskajā transportā

No 1.jūnija plānots ievērojami palielināt braukšanas maksu Liepājas sabiedriskajā transportā. Šādu lēmumu atbalstījuši Liepājas domes Attīstības komitejas deputāti.

Braukšanas maksu vienam braucienam plānots noteikt iepriekšpārdošanā 0,70 eiro, bet, pērkot pie vadītāja, - 0,80 eiro. Līdz šim tie bija attiecīgi 0,57 un 0,70 eiro, līdz ar to biļešu cenas pieaugums plānots aptuveni 22,8% apjomā.

Abonementa biļešu maksu, līdzīgi kā līdz šim, tiek plānots noteikt diferencēti atkarībā no izvēlētā transporta veida, kā arī izmantošanas biežuma. Mēnešbiļete braukšanai autobusā katru dienu izmaksās 30 eiro, turpretī braukšanai darba dienās - 22 eiro vai dienas vidū - 19 eiro. Līdzīgi maksa tiks diferencēta arī tramvaja mēnešbiļetēm attiecīgi 26 eiro, 22 eiro vai 17 eiro atkarībā no biļetes veida.

Abonementa biļešu pieaugums plānots vairāk nekā 50% apjomā.

Kā norādīts saistošo noteikumu projekta paskaidrojumā, laikā posmā no 2012.gada līdz 2015.gadam veiktas būtiskas izmaiņas sabiedriskā transporta sistēmā, tostarp veiktas maršrutu tīkla izmaiņas, pagarināta tramvaja līnija līdz Ezerkrasta mikrorajonam, kā arī veikts iepirkums par sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanu ar jauniem autobusiem.

Kā norāda pašvaldības aģentūras "Liepājas sabiedriskais transports" vadītājs Gints Lūsis, pēdējo gadu laikā arī papildinātas pasažieru kategorijas, kurām ir tiesības saņemt pašvaldības noteiktos braukšanas maksas atvieglojumus.

Veikto izmaiņu rezultātā ir novērojama tendence, ka arvien vairāk pasažieru ikdienā regulāri izmanto sabiedrisko transportu, un viena brauciena pašizmaksa Liepājas pilsētas sabiedriskajā transportā ir lielāka par noteikto braukšanas tarifu. 2014.gadā 73% pasažieru sabiedriskajā transportā braukuši ar abonementa biļetēm, savukārt abonementa biļešu maksas atlaide līdz šim bijusi noteikta no 45% līdz 63% atkarībā no biļetes veida. Līdz ar to abonementa biļetes maksa nosedz tikai 37% līdz 55% no braukšanas izmaksām, sacīja Lūsis.

Starpība starp noteikto braukšanas maksu, atlaidi abonementa biļetei un viena pasažiera pārvadāšanas izmaksām tiek kompensēta no Liepājas pilsētas budžeta, sacīja Lūsis.

Kā sacīja Liepājas domes Finanšu pārvaldes vadītājs Ronalds Fricbergs, ja šāds lēmums netiktu pieņemts, no pašvaldības budžeta būtu nepieciešami 600 000 eiro, taču patlaban budžetā šādas naudas nav.

Liepājas domes Attīstības komitejas akceptētie saistošie noteikumi paredz vairākas iedzīvotāju grupas, kurām būs tiesības saņemt braukšanas maksas atvieglojumus līdz pat 100% apmērā.

Kā liecina aģentūras "Liepājas sabiedriskais transports" apkopotā statistika, ikdienā braukšanas maksas atvieglojumus šobrīd izmanto 43% no visiem pasažieriem, bet gandrīz ceturtā daļa pasažieru abonementa biļešu iegādei saņem atlaidi 100% apmērā.

Paredzēts, ka jaunie saistošie noteikumi pēc to apstiprināšanas Liepājas pilsētas domes attīstības komitejā, Liepājas pilsētas domes sēdē un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā stāsies spēkā 2015.gada 1.jūnijā.

Pievieno komentāru

Liepājā