Pirmsskolas izglītības iestādē "Liepiņa" bērni saslimst ar salmonelozi 2

(papildināta ar informāciju no Liepājas reģionālās slimnīcas) Piektdien pēcpusdienā Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) inspektore jau apsekojusi pirmsskolas izglītības iestādi "Liepiņa", un šodien inspektori turp dodas atkārtoti, apstiprina PVD Dienvidkurzemes pārvaldes vadītājas vietniece Iveta Eglija. Piektdienas pēcpusdienā saņemta mutiska informācija, ka saslimuši četri bērni. Vismaz viens ievietots slimnīcā.

Rakstiskas informācijas no Slimību profilakses un kontroles centra epidemiologiem PVD rīcībā pirmdienas rītā vēl nebija, lai gan I. Eglija spriež, ka saslimšana notikusi agrāk. "Epidemiologi mutiski ir apstiprinājuši, ka saslimstība ir. Nevaru komentēt, kāpēc viņi neinformēja ātrāk. Iespējams, nebija pamata uzskatīt, ka salmoneloze izplatījusies ar pārtiku," teic I. Eglija.

"Abās grupiņās, kur bija saslimuši bērni, noteikta karantīna. Pārējās sešās notiek darbs parastā režīmā. Šodien veic pārbaudes, vai vēl kāds nav inficējies," teic "Liepiņas" vadītāja Agnese Verbele, kura ir atvaļinājumā, bet šodien to pārtraukusi, lai būtu uz vietas iestādē.

Portālam Liepājas reģionālajā slimnīcā apstiprināja, ka stacionēti četri bērni no pirmsskolas izglītības iestādes "Liepiņa", trim no viņiem laboratoriski ir apstiprināta saslimšana ar salmonelozi.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Liepājā