Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pirmo jauno tramvaja vagonu Liepājai piegādās divu gadu laikā

Pirmais jaunais tramvaja vagons SIA "Liepājas tramvajs" tiks piegādāts 24 mēnešu laikā, paredz šodien pārvadātāja un Horvātijas uzņēmuma "Končar - Electric Vehicles Inc." parakstītais līgums.

Abi uzņēmumu parakstījuši 8,83 miljonus eiro vērto līgumu par sešu jaunu tramvaja vagonu piegādi, vēsta LETA.

Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks (Liepājas partija) pēc līguma parakstīšanas uzsvēris, ka jau vairāku gadu garumā pilsētas mērķtiecīgi strādājusi pie sabiedriskā transporta sistēmas attīstības, vispirms sakārtojot sliežu ceļus un tai pieguļošo infrastruktūru, pagarinot tramvaja līniju uz Ezerkrastu, un tagad sperot pēdējo soli - iepērkot jaunus tramvaju vagonus. Viņš apgalvoja, ka viss paveiktais ir kārtējais solis, lai vistuvākajā laikā ar tramvaju izbraukt cauri visai pilsētai būtu ātrāk un ērtāk nekā ar automašīnu.

Pirmā vagona piegāde paredzēta ne vēlāk kā divu gadu laikā. Tagad, 60 dienu laikā, abi uzņēmumi vienosies par tālāko piegādes grafiku, ievērojot noteikto termiņu - visu tramvaju vagonu piegāde paredzēta ne vēlāk kā 34 mēnešu laikā no līguma spēkā stāšanās dienas.

Tramvaju vagonu garantijas termiņš ir trīs gadi no katra vagona nodošanas-pieņemšanas akta parakstīšanas.

Tāpat noslēgtais līgums paredz tiesības "Liepājas tramvajam" iegādāties papildu tramvaja vagonus atbilstoši tehniskajai specifikācijai, tehniskajam un finanšu piedāvājumam turpmāko divu gadu laikā pēc pirmā vagona piegādes. Papildu tramvaja vagonu iegāde būs iespējama, ja uzņēmumam būs pieejams tam nepieciešamais finansējums. Maksimālais tramvaja vagonu skaits, kas var tikt iegādāts līguma ietvaros, ir 14.

Jau vēstīts, ka līguma slēgšanas tiesības par jaunu tramvaju vagonu piegādi Liepājas vajadzībām piešķirtas Horvātijas uzņēmuma "Končar - Electric Vehicles Inc." par līgumcenu 8 836 800 eiro, neieskaitot pievienotās vērtības nodokli, liecina "Liepājas tramvaja".

Jauno tramvaju vagonu piegādātājs izraudzīts sarunu procedūras rezultātā. Komisija piešķīra līguma slēgšanas tiesības saimnieciski visizdevīgākajam piedāvājumam, kuru noteica, ņemot vērā piedāvāto cenu un ar iepirkuma līguma priekšmetu saistītus kvalitātes kritērijus.

No trīs sākotnējiem pretendentiem lietuviešu uzņēmuma "Railvec UAB" piedāvājumu komisija atzina par neatbilstošu, tādēļ sarunas tika turpinātas ar diviem pretendentiem - Horvātijas uzņēmumu "Končar-Electric Vehicles Inc." un Polijas uzņēmumu "Modertrans Poznan Sp.zo.o.".

Uzņēmums "Modertrans Poznan Sp.zo.o." sarunu procedūrā piedāvāja cenu 12 600 000 eiro.

Horvātijas uzņēmums par 8,83 miljoniem eiro apņemas nodrošināt sešu vagonu piegādi, no kuriem divi tiks aprīkoti ar pasažieru skaitīšanas sistēmu.

Tramvaja vagonu iegādi paredzēts finansēt no Eiropas Savienības fondu un "Liepājas tramvaja" līdzekļiem.

Pievieno komentāru

Liepājā