Pirmās senioru grupas uzsāk datorapmācības

Šonedēļ Liepājas internātpamatskolā datorapmācības sākuši pirmie  "Lattelecom" sociālās iniciatīvas "Pieslēdzies, Latvija!" dalībnieki. Liepājā bezmaksas datorzinību apguvei šobrīd pieteikušies jau vairāk nekā 100 cilvēku vecumā pēc 50 gadiem. Apmācības notiks gan latviešu, gan krievu valodā Liepājas internātpamatskolas skolotājas Solvitas Ziņģītes vadībā.

Šogad būtiski papildināts mācību saturs, piedāvājot trīs līmeņu apmācības atbilstoši dalībnieku līdzšinējai pieredzei un prasmēm, informē "Lattelecom" pārstāve Līga Bite. Pirmais apmācību līmenis paredzēts tiem, kuri ar datoru saskaras pirmo reizi, savukārt trešajā līmenī iekļauta padziļināta apmācība par programmu lietošanu, e-pakalpojumu izmantošanu un datu apstrādi. Trešā līmeņa mācību programmu plānots licencēt pašvaldībās, lai pēc sekmīga pārbaudes darba nokārtošanas dalībniekiem izsniegtu sertifikātu, ko iespējams uzrādīt turpmākajās darba gaitās. Šogad darbību uzsāk arī "Pieslēdzies, Latvija!" atbalsta tālrunis – zvanot pa tālruni 67201777, "Lattelecom" speciālisti senioriem sniegs konsultācijas par datora lietošanas pamatiem.

Liepājas internātpamatskolā pirmo apmācību līmeni apgūst "maza, bet mīļa", kā raksturo viena no dalībniecēm, grupa senioru.

Birutu Mežnieci kursiem pieteikusi meita. "Mājās dators ir, bet vajadzēja kādas zināšanas, lai varētu drošāk darboties. Lai nav katru reizi, kad kaut ko ne to nospiežu, jāzvana meitai un jāprasa," pastāsta Birutas kundze. Apmācības palīdzējušas ne tikai iepazīt virtuālo pasauli, bet arī dzimto Liepāju – dzīvojot centrā pie ugunsdzēsēju depo Ganību ielā, nekad neesot bijusi vajadzība doties uz "Laumas" rajonu. Tagad, braucot uz internātpamatskolu, bijis vesels ceļojums. Īpaši viņa slavē izdales materiālus, kas palikšot katram kursu dalībniekam. "Nu, brīnišķīgi!".

Maigonis Austers par savu nokļūšanu līdz datorkursiem saka: "Garš stāsts." Sākotnēji mājās bijusi virszemes apraide, bet dekoders niķojies. Samainījuši, bet vienalga bijuši tādi zibšņi, ka mazliet raizējušies, vai tas nesabojās televizoru. Izvēlējušies interaktīvo televīziju. "Ja reiz internets ir tik un tā, tātad jāizmanto. Nopirkām datoru un tagad jānāk mācīties kursos," paskaidro M. Austers. Mājās uz abiem esot viens dators, ko ņem līdzi uz kursiem. Kamēr pats skatās un mācās, kā tās lietas darāmas stacionārajā datorā, kundze rīkojas ar pārnēsājamo.

Bezmaksas datorapmācības notiks līdz pat novembrim. Tām var pieteikties ikviens interesents pēc 50 gadu vecuma, zvanot pa tālruni 80000822, aizpildot reģistrācijas anketu internetā www.piesledzieslatvija.lv vai piesakoties pie pasniedzējiem.

Pērn Liepājā un novadā "Pieslēdzies, Latvija!" laikā tika apmācīti vairāk nekā 120 seniori. Sociālā iniciatīva ir kļuvusi par nacionāla mēroga projektu, ko atbalsta Labklājības, Izglītības un zinātnes, Kultūras ministrija, kā arī Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā, Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija, Latvijas Pašvaldību savienība un Nodarbinātības valsts aģentūra.

Pievieno komentāru

Liepājā