Pirmajā parakstu vākšanas stundā parakstījušies 34 liepājnieki

Liepājā pirmajā parakstu vākšanas stundā par grozījumiem Satversmē parakstījušies 34 pilsoņi, vēstī parakstu vācēja Liepājas Latviešu biedrības namā Gunta Reine.

Reine sacīja, ka lielākā daļa cilvēku ir labi informēti, par ko viņi parakstās, daži iepazīstas ar parakstu vākšanas vietā izlikto informāciju. Lielākā daļa parakstījušos ir latvieši, bet parakstīties nāk arī citu tautību pilsoņi. Parakstu vākšanas vietas apmeklētāju aktivitāte periodiski mainās un ir nedaudz samazinājusies, salīdzinot ar pašu parakstu vākšanas sākumu.

Liepājas Vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Ildze Lagzdiņa sacīja, ka pirmās parakstu vākšanas dienas rezultāti būs zināmi ap plkst.19. Tradicionāli vislielākā iedzīvotāju aktivitāte Liepājā esot parakstu vākšanas vietā Latviešu biedrības namā, bet vismazākā - Karostā.

Liepājā parakstu vākšanas vietas noteiktas 3.pamatskolā Lazaretes ielā 8, 15.vidusskolā Oskara Kalpaka ielā 96, 6.vidusskolā Ganību ielā 106, bet divas parakstu vākšanas vietas noteiktas Liepājas Latviešu biedrības namā Rožu laukumā 5/6.

Lagzdiņa skaidroja, ka darba dienās varēs parakstīties no plkst.15 līdz 19, brīvdienās un svētku dienās no plkst.11 līdz 15. Latviešu biedrības namā, kur būs divas parakstu vākšanas vietas, parakstīties varēs astoņas stundas dienā no plkst.11 līdz 19.

Pēdējā parakstu vākšanas dienā, 10.aprīlī, vēlēšanu komisija izbrauks pie tiem iedzīvotājiem, kuri būs rakstiski izteikuši savu vēlmi balsot dzīvesvietā. Tāpat parakstīties varēs arī tās personas, kas atrodas iepriekšējās izmeklēšanas telpās Liepājas cietumā. Arī pie viņiem dosies vēlēšanu komisija.

Kā ziņots, Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) 15.februārī nolēma, ka parakstu vākšana notiks no 12.marta līdz 10.aprīlim. Parakstu vākšanas laikā būs jāsavāc vismaz 149 064 vēlētāju paraksti.

Pievieno komentāru

Liepājā