Pirmais Liepājas Universitātes diploms tiek saldeniecei Gunitai Irbei

Liepājas Universitātē septiņu studiju programmu absolventi izlaidumā saņēmuši pirmos augstākās izglītības diplomus ar Liepājas Universitātes ģerboni.

Kā atzina Liepājas Universitātes (LiepU) rektors Oskars Zīds, pēdējais izlaidums 2008. gadā ir vēsturisks notikums, kuru kolektīvs sagaidījis ar īpašu izjūtu, jo tas ir pirmais izlaidums jaunajā universitātes statusā. “Tas ir gandarījums un prieks par padarīto darbu,” ar lepnumu secina O. Zīds.

Izvēlas labi pazīstamo

Svinīgā ceremonijā universitātes pārpildītajā zālē sveica 91 jauno speciālistu un maģistru. Vissaviļņojošāko brīdi piedzīvoja Saldus profesionālās vidusskolas direktora vietniece Gunita Irbe, kura saņēma LiepU diplomu ar numuru 0001. O. Zīds izteica gandarījumu, ka pirmo diplomu saņem tieši izglītības speciāliste, tādējādi turpinot Liepājas augstskolai raksturīgo tradīciju.

“Pati nemaz negaidīju, ka tieši man būs pirmais diploms,” nedaudz satraukta par sev pievērsto īpašo uzmanību stāsta G. Irbe. Viņai augstskola jau labi pazīstama – vispirms ieguvusi bakalaura grādu kā sākumskolas skolotāja un tūlīt pēc tam nolēmusi turpināt studijas maģistrantūrā, iegūstot izglītības zinātņu maģistra grādu.

Kļūst par pilntiesīgu pedagogu

Lepni, ka viņu kolēģe Inese Rence saņem universitātes diplomu, bija arī apsveicēju rindās sastaptie Liepājas rajona Skolēnu interešu centra darbinieki. Keramikas pulciņa vadītāja I. Rence neslēpj, ka ir liels gandarījums par paveikto. Šis gan nav pirmais augstskolas diploms, kuru viņa saņem, taču universitātes diplomu saņemt ir skaisti, priecājas absolvente.

“Pēc 15 gadu darba stāža beidzot būšu pilntiesīgs pedagogs – ieguvu skolotāja kvalifikāciju,” smejas I. Rence. Kursā mācījušies skolotāji ne tikai no Liepājas rajona, bet arī Saldus, Jelgavas, Alūksnes un citām vietām.

Diplomus izlaidumā saņēma nepilna laika studiju pirmā līmeņa studiju programmu “Sociālais aprūpētājs”, “Sociālais rehabilitētājs” un “Sociālās palīdzības organizators”, “Profesionālās izglītības skolotājs”, “Sabiedrisko attiecību speciālists” absolventi, kā arī studiju programmas papildu kvalifikācijas ieguvei “Skolotājs” absolventi un jaunie izglītības zinātņu maģistri pedagoģijā virzienā “Izglītības darba vadība”.

Pievieno komentāru

Liepājā