Pilsoņu aktivitāte Liepājā nemazinās 1

Pirmajā parakstu vākšanas dienā par grozījumiem Satversmē bija parakstījušies 102 pilsoņi, bet šodien Liepājas Latviešu biedrības namā (LBN), kur tradicionāli vēlētāju aktivitāte bijusi vislielākā, pulksten 16.00 bija parakstījušies 114 liepājnieki, portāls pārliecinājās LBN.

Vairums pilsoņu, kuri ierodās parakstīties par grozījumiem, esot informēti par izmaiņu Satversmē jēgu. "Es zinu par ko jāparakstās. Tas ir par to, ka varēsim atlaist tos diedelniekus, kuri pareizus likumus nemāk taisīt," pie LBN portālam sacīja pensionāre Maija. Viņa apgalvoja, ka parakstīsies vēlāk, nākošnedēļ. "Esmu kaut kur nolikusi pasi un nevaru atcerēties kur," sodījās pensionāre.

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) 15.februārī nolēma, ka parakstu vākšana notiks no 12.marta līdz 10.aprīlim. Parakstu vākšanas laikā būs jāsavāc vismaz 149 064 vēlētāju paraksti.

Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) vēlētāju parakstītu Satversmes grozījumu projektu CVK iesniedza šā gada 1.februārī. Iesniegtais likumprojekts paredz grozīt Satversmes 78. un 79.pantu, nosakot, ka ne mazāk kā vienai desmitajai daļai vēlētāju ir tiesības rosināt Saeimas atlaišanu.

Saskaņā ar likuma "Par tautas nobalsošanu" prasībām pašvaldībām jānodrošina vismaz viena parakstu vākšanas vieta savā teritorijā vai viena parakstu vākšanas vieta uz 10 000 vēlētāju.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Nezinītis

Vai pašvaldībām jānodrošina tikai paraksta vieta, bet kas informēs iedzīvotājus par to, kur var parakstīties, kad un cikos?

pirms 13 gadiem, 2008.03.14 10:47

Liepājā