Pilsētas jubilejā plīvojuši aplami karogi

Liepājā izplatīti nepareiza krāsu salikuma - vietām sajauktas karoga sarkanās un zaļās krāsas joslas. Aplamie karogi ražoti Jelgavas firmā SIA "Olnis", apstiprināja Liepājas pašvaldībā. Nepareiza krāsu salikuma karogi Liepājā plīvoja arī pilsētas 383.dzimšanas dienas svinību laikā.

Aplams karogs bijis arī pie Liepājas pilsētas domes.

Kā skaidroja SIA "Olnis" menedžere Dzintra Pētersone, uzņēmums Liepājas karogus šuj jau astoņus gadus un paraugs tam ņemts no 2001.gadā iznākušās grāmatas "Pasaule kabatā". Šogad uz Liepāju nogādāti 14-15 nepareiza krāsu salikuma karogi. Cik tādi izgatavoti pavisam, Pētersone nevarēja pateikt.

Liepājas galvenā māksliniece Agita Ansule skaidroja, ka Liepājas karoga apraksts apstiprināts Liepājas saistošajos noteikumos un ir pieejams arī internetā.

Ansule sacīja, ka SIA "Olnis" nav saņēmusi Liepājas domas licencēšanas komisijas licenci, lai ražotu izstrādājumus ar Liepājas simboliku. "Olnis" menedžere Pētersone šo faktu pagaidām nekomentēja.

SIA "Olnis" nepareizi izgatavotos Liepājas karogus piegādājusi galerijai "Rožu laukums", kura tos par Ls 50 tirgojusi liepājniekiem.

Liepājas domes priekšsēdētāja pirmā vietniece Silva Golde nosūtījusi vēstuli SIA "Olnis" ar prasību sakārtot dokumentāciju un parūpēties, lai tie liepājnieki, kuri iegādājušies nepareiza krāsu salikuma pilsētas karogu, varētu to bez grūtībām apmainīt.

Liepājas Pašvaldības policija sākusi administratīvo lietvedību administratīvā pārkāpuma lietā. Par Liepājas karoga un ģerboņa attēla vai to elementu izgatavošanu un tirdzniecību bez atļaujas paredzēts naudas sods līdz 50 latiem.

Liepājas domes sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone apstiprināja, ka dome par karogu piegādi ir slēgusi līgumu ar pavisam citu uzņēmumu - SIA "E Forma" un pērn pašvaldība nopirkusi 50 karogus, kuru krāsojums ir pareizs.

Tomēr vismaz viens karogs ar nepareizu krāsu salikumu Liepājas domes rīcībā ir, jo Liepājas dzimšanas dienā tas bija izkārts pie domes ieejas.

Pievieno komentāru

Liepājā