Pilsētā pulksteņi rāda aplamu laiku 5

“Latvijas Mobilā Telefona” pulkstenis pie tirdzniecības centra “Kurzeme” nemaz nav “Latvijas Mobilā Telefona” (LMT) pulkstenis, noskaidro “Rekurzeme”, pētot, kāpēc tas nedarbojas. “Fazer” pulkstenis Tirgoņu ielas galā kavē par vairākām minūtēm, Sv. Annas un Sv. Trīsvienības baznīcas pulksteņi arī vairs nerāda pareizu laiku.

Saņem sūdzības
“Ļaunākais, ka mēs paši tur vairs neko nevaram darīt. Reklāmu arī noņemt mēs nevaram. Tas ir pilsētas īpašums,” saka LMT projektu vadītājs Ēriks Hūns. Pulkstenis nedarbojas kopš jūlija, par ko LMT ir sūdzējušies vairāki neapmierinātie – gan klienti, kuriem rūp LMT labā slava, gan tie, kuri vienkārši vēlas uzzināt precīzu laiku.

Kā norāda LMT pārstāvis, pulkstenis ir dāvināts pašvaldībai, par to būtu jārūpējas pašvaldības SIA “Komunālā pārvalde”.
Pulksteni ar poētisko nosaukumu “Ar vēja spārniem skrien laiks” pilsētai savulaik dāvināja SIA “Rantjē”. Tās direktore Astrīda Eglīte 2000. gadā skaidroja, ka pulkstenis paredzēts kā reklāmas objekts.

Reklāmdevēju konkursā uzvarējis LMT, kas maksu par reklāmu bija gatavs ieguldīt visu uzreiz, tādējādi finansējot pulksteņa izgatavošanu un uzstādīšanu. Līgums par reklāmas eksponēšanu tika noslēgts uz septiņiem gadiem.

Sola kārtību
Komunālās pārvaldes direktors Ģirts Reinbergs skaidro, ka nav pieņemšanas–nodošanas akta, kas dotu juridisku pamatu ieguldīt pulksteņa remontā vai uzturēšanā līdzekļus. Pirms diviem mēnešiem esot interesējies LMT Liepājas birojā, uzzinājis, ka pulksteņu apsaimniekotāju firma esot bankrotējusi. “LMT vajadzēja kādu pavadvēstuli, ka vēlas pulksteni nodot pilsētai, pieņemšanas–nodošanas aktu. Problēmas neredzu. Izmaksas nav milzīgas, varētu apsaimniekot,” vērtē Ģ. Reinbergs.

“Tā ir vienkārši aizbildināšanās. Ir gan domes lēmums, ka tiek pieņemts dāvinājums, ir pieņemšanas–nodošanas akts, pulkstenis ir iekļauts pašvaldības bilancē, un Komunālajai pārvaldei ir jāorganizē pulksteņa un tam piegulošās teritorijas apsaimniekošana,” teic domes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls. Domes lēmums ir pieņemts 2001. gada jūlijā, tajā pašā gadā ir arī pieņemšanas–nodošanas akts. A. Štāls norāda, ka sūdzības pašvaldība nav saņēmusi, taču tagad viņš informēs pašvaldības izpilddirektoru Edgaru Rātu par radušos situāciju.
 
Remonti sakrīt
Līdz Latvijas dzimšanas dienai cer restaurēt Sv. Annas baznīcas torņa pulksteņa mehānismu un ciparnīcas, stāsta draudzes priekšnieks Jānis Vilnītis. “Šveices mehānisms domāts četrām ciparnīcām. Kad darbojas uz divām, ar mazāku slodzi, grūti noregulēt precīzi. Restaurācija arī var sagādāt pārsteigumus,” skaidro J. Vilnītis.

“Vairāk nekā simt gadu vecajam pulkstenim ir teicams mehānisms, bet ciparnīcas un ceijeri ir sarūsējuši. Provizoriska apsekošana ir bijusi, restaurācija ir iekļauta katedrāles atjaunošanas fonda plānos,” stāsta Sv. Trīsvienības katedrāles dekāns Pēteris Kalks. Viņš vērtē, ka situācija ir līdzīga kā ar Svētās Annas pulksteni, varbūt kritiskāka.

Vienas ciparnīcas restaurāciju lēš uz trim tūkstošiem latu, kopā būtu nepieciešami vismaz 12 tūkstoši latu. “Tas noteikti nav šā gada jautājums, tagad svarīgākas ir pamatu stiprināšana un jumta remonts,” atzīst mācītājs.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Verotaja

Gribeju jau ari kautkur zvanit un teikt,ka 2,menesus nerada pulksteni uz svetas 3vien.baznicas un kurzemes un tagd vel uz ANNAS baznicas,Kauns!

pirms 12 gadiem, 2008.10.02 21:21

xxx

Lūdzu atrodiet to pulksteni ,kas ilgus gadu desmitus atradās uz Lielās ielas, un uzlieciet atpakaļ.Neatceros ,ka ar to bija kādas ilgstošas problēmas.
LMT pulkstenis piedevām uzlikts tādā rakursā ,ka jāpieliek pūles ,lai atrastu vietu no kuras varētu redzēt ciparnīcu .
Vispār par laikrāža pielietojamību dzīvē vajadzētu vairāk domāt. Ko dod moderni pulksteņi ,ja tos nevar ne saskatīt, ne ieraudzīt , ne arī tie rāda pareizu laiku.
Tas ,ka pilsētas centrā neviens uzstādītais pulkstenis nedarbojas, tas jau ir nopietni....

pirms 12 gadiem, 2008.10.01 09:05

it kaa siikums...

.... Ilzei V. - LMT nekad nav bijis Latvijas Mobilais TĀLRUNIS vai TĀLRĀDIS ... :)

pirms 12 gadiem, 2008.09.30 22:44

fix

... Reinbergs gan aplauzās, Domes lēmumus nav lasījis, nu muļķibas runā....

pirms 12 gadiem, 2008.09.30 20:59

Liepājā