Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Piešķir Liepājas pašvaldības Gada balvas zinātnē

Piektdien, 15. novembrī ekspertu komisija Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes vadītājas vietnieces Kristīnes Niedres-Latheres vadībā izvērtēja pretendentus pašvaldības „Gada balvai zinātnē” un nolēma izvirzīt apbalvošanai visus četrus izvirzītos pretendentus. „Gada balvu zinātnē” Liepājā piešķir jau trešo gadu, lai atbalstītu LiepU akadēmiskā personāla izaugsmi, kvalitāti, inovācijas un pētniecisko darbību, informē sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone.

Balvas saņemšanai bija izvirzīti četri pretendenti, kuru darbus izvērtēja pašvaldības un LiepU apstiprināta ekspertu komisija. Komisijas sastāvā ir septiņi locekļi - trīs Liepājas domes pilnvaroti pārstāvji, trīs LiepU Zinātniskās padomes pilnvaroti pārstāvji un viens LR Izglītības un zinātnes ministrijas pilnvarots pārstāvis.

Ekspertu komisija balvas saņemšanai vienprātīgi izvirzīja visus četrus izvirzītos LiepU zinātniekus: LiepU zinātņu maģistri Sigitu Ignatjevu par gada maģistra pētījumu; LiepU profesoru Aldi Kļaviņu par mūža ieguldījumu; filoloģijas doktori (Dr. philol.) Andu Kudumu un profesori, Dr. paed. Dinu Betheri  - par gada pētniecības aktivitātēm.

Gada Balvas zinātnē paredzēts pasniegt Liepājas Domē 21. novembrī plkst. 12.00.

Liepājas pilsētas domes „Gada balva zinātnē” tiek piešķirta par izcilu, nozīmīgu pētniecisko darbību, kas veicina tautsaimniecisko aktivitāti, piedāvā inovatīvus risinājumus, stiprina nacionālo un novada identitāti, kā arī Liepājas Universitātes (LiepU) kā zinātniskā centra atpazīstamību Latvijā un pasaulē.

Balvai var izvirzīt LiepU akadēmiskā personāla loceklis, maģistrants vai doktorants, kurš aizvadītajā akadēmiskajā gadā ir veicis nozīmīgus, atzītus pētījumus (publicēta monogrāfija, zinātniski raksti, mācību grāmata, izstrādātas un publiskotas tehnoloģijas, aizstāvēts promocijas vai maģistra darbs u.c.) vai kura pētnieciskās aktivitātes aizvadītajā akadēmiskajā gadā ir bijušas nozīmīgas Liepājai, Kurzemes reģionam, Latvijai vai starptautiskā mērogā. Balvai var tikt izvirzīts arī pētījuma vai pētniecisko aktivitāšu autoru kolektīvs.

Pretendentus balvai var izvirzīt LiepU fakultāšu domes, LiepU zinātnisko institūtu padomes, kā arī pašvaldība un pašvaldības institūcijas.

Kopējais balvas fonds ir Ls 1500.

Pievieno komentāru

Liepājā