Pieprasījums pēc naktsmītnēm Liepājā četras reizes pārsniedz piedāvājumu

Jau maijā viesnīcas Liepājā bija rezervētas 95% apjomā, - pašlaik viesnīcu rezervāciju apjoms jau ir 100%; pieprasījums pēc naktsmītnēm Liepājā četras reizes pārsniedz patiesās iespējas, intervijā ''Rietumu Radio'' sacīja Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš.

Pašlaik Liepājā ierodas ''LMT Summer Sound'', sporta aktivitāšu un Jūras svētku apmeklētāji. Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks informēja, ka festivāla ''LMT Summer Sound'' rīkotāji plāno 20 000-25 000 vienas dienas biļešu tirdzniecību. Savukārt pašvaldība šajā nedēļas nogalē rēķinās ar 15 000-20 000 tūristu pieplūdumu. "Ja Liepājā nedēļas nogalē viesosies 20 000 viesu, tas ir labs atspēriena punkts Liepājas ekonomikai," sacīja Ansiņš.

Kā atzina Liepājas domes pārstāvis, Liepājas uzņēmēji šajā īsajā periodā spēs nopelnīt daudz vairāk naudas nekā nedēļas regulārajā dienā. Ansiņš ir aprēķinājis, ka šāda viesu pieplūduma rezultātā "apmēram 100 000 latu tiek iepludināti viesmīlības sektorā".

Komentējot ēdināšanas nodrošinājumu pilsētas viesiem, Ansiņš sacīja, ka lielo tirdzniecību ķēžu pārstāvji, kā arī kafejnīcu īpašnieki ļoti gatavojas viesu pieplūdumam. Pēc pieredzes var apgalvot, ka apgrozījums lielveikalos vismaz trīs reizes pārsniedz parasto patēriņu ikdienā, bet kafejnīcu īpašnieki prognozē četras reizes lielāku pieprasījumu nekā parasti vienas dienas laikā. "Tas nozīmē, ka finansējums tiek iepludināts arī restorāna biznesos," sacīja Ansiņš. Vienlaikus viņš atzina, ka, "redzot šīs vasaras statistiskos datus, ir pilnīgi skaidrs, ka viesmīlības sektors pilsētā ir pietiekami stabils un spējīgs attīstīties".

Domes priekšsēdētāja vietnieks gan norādīja, ka šādi pasākumi ir sarežģīts darbs gan policistiem, gan komunālajiem dienestiem, bet tas ir ''loģisks atspēriens uzņēmējiem'', kas šo naudu varēs investēt turpmākajā attīstībā.

Pievieno komentāru

Liepājā