Piecām pašvaldībām jāpārskata bāriņtiesu darbinieku atbilstība

Pēc Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas pārbaudēm piecām pašvaldībām uzdots pārskatīt bāriņtiesu darbinieku atbilstību, šorīt LNT raidījumā "900 sekundes" teica labklājības ministrs Uldis Augulis (ZZS).

Vairākām bāriņtiesām arī doti uzdevumi darba uzlabošanai, tai skaitā Rīgas bāriņtiesai, skaidroja Augulis. Ministrs arī atklāja, ka lūgs pašvaldībai izvērtēt Liepājas bāriņtiesas disciplināratbildību saistībā ar Liepājas pedofilijas lietu.

Kopumā darbs bāriņtiesās ir uzlabojies, vērtēja ministrs. Būtiska problēma gan joprojām ir "izdegšanas sindroms", bet darbiniekiem tiek piedāvāta dažāda veida palīdzība.

Kā ziņots, krimināllietā par mazgadīgas meitenes vairākkārtēju seksuālu aizskaršanu Liepājas tiesa atstājusi bez izskatīšanas Liepājas bāriņtiesas pārsūdzību, kā arī saņēmusi pārsūdzības papildinājumus no viena apsūdzētā vīrieša, aģentūru LETA informēja Liepājas tiesas tiesneša palīdze Inta Kurpa.

Tiesnese 30.jūlijā pieņēmusi lēmumu Liepājas bāriņtiesas iesniegto apelācijas sūdzību atstāt bez izskatīšanas. Pieņemot šādu lēmumu, Liepājas tiesa pamatojusies uz Kriminālprocesa likuma 551.panta 4.daļu un skaidro, ka cietušā pārstāvis apelācijas sūdzībā nevar lūgt lielāku sodu par to, ko viņš lūdzis vai kam piekritis lietas iztiesāšanā pirmās instances tiesā.

Lēmumu atstāt šo pārsūdzību bez izskatīšanas var pārsūdzēt, bet pagaidām tiesa šādu sūdzību no bāriņtiesas nav saņēmusi. Kā ziņots, Liepājas bāriņtiesa iesniedza apelācijas sūdzību krimināllietā par mazgadīgas meitenes vairākkārtēju seksuālu aizskaršanu, lūdzot apsūdzētajiem vīriešiem piemērot bargāku sodu - brīvības atņemšanu.

Pievieno komentāru

Liepājā