Pie ugunskuriem aicina sajust 1991. gada barikāžu gaisotni

Atceroties 1991. gada barikāžu laiku, visā Latvijā tiek iekurti ugunskuri. Liepājā 20. janvārī pulksten 17 ikviens aicināts sajust tā laika īpašo gaisotni pie atceres ugunskuriem Liepājas muzeja nodaļas "Liepāja okupācijas režīmos", K.Ukstiņa ielas 7/9, pagalmā.

Pasākumā klātesošos uzrunās Liepājas pilsētas domes vadība, barikāžu dalībnieki, atsaucot atmiņā tā laika sajūtas un tautas vienotības garu, ticību Latvijas neatkarības idejai, ziņo Liepājas muzeja galvenā speciāliste Sandra Šēniņa.

Zemessardzes 44. kājnieku bataljons sadarbībā ar Liepājas muzeju pasākuma dalībniekus nodrošinās ar lauku virtuves karavīru biezputru un karstu tēju. Klātesošos uzrunās arī Zemessardzes 44. kājnieku bataljona komandieris majors Vilmārs Vecvagaris.

Pasākuma laikā notiks zemessardzes zvēresta došanas ceremonija. Bataljona komandieris pasniegs arī pateicības rakstus tiem, kas iepriekšējā gadā palīdzējuši un atbalstījuši zemessargus.

Īpašu koncertprogrammu sarūpējuši Liepājas Bērnu un jaunatnes centra audzēkņi. Pēc pasākuma pagalmā visi aicināti doties uz muzeja zāli, lai kopā ar Austru Pumpuri dziedātu tautasdziesmas un citas barikāžu laika tautā iemīļotas dziesmas.

Šogad aprit 25. gadskārta, kopš Latvijas Tautas frontes organizētajām barikādēm, kurās piedalījās Latvijas neatkarības aizstāvji no visiem novadiem. Tas bija satraukumu pilns laiks, kad kopā pulcējās visi, kuri savā sirdī loloja ideju par brīvu Latviju.

.

Pievieno komentāru

Liepājā