Pianisma zvaigžņu festivāla noslēgumā pārsteidz un iepriecina latviešu pianisti

Ar Pirmā Liepājas koncerta “Duālisms” pasaules pirmatskaņojumu pianista Vestarda Šimkus un Liepājas simfoniskā orķestra diriģenta Atvara Lakstīgalas vadībā sniegumā svētdien, 13. martā, izskanējis XIX Straptautiskais Pianisma zvaigžņu festivāls.

Kā pēc koncerta atzinās solists, skaņdarbs esot sarežģītākais, ko jebkad nācies spēlēt. Neskatoties uz grūtībām un lielo darbu, ko vajadzējis ieguldīt, koncertā esot izdarīts maksimāli iespējamais. Diriģents A. Lakstīgala veiksmīgi pašu un orķestri izvadījis cauri skaņu partitūras labirintiem, atklāj pianists V. Šimkus.

Savukārt A. Lakstīgala uzteic V. Šimku par titānisko darbu, kas paveikts trīs mēnešu laikā, līdz sīkākajām niansēm un visās detaļās apgūstot partitūru no galvas un koncertā rādot maksimāli labāko rezultātu. Ne katram pianistam tas būtu pa spēkam, pārliecināts diriģents.

Kompozīcijas autors A. Dzenītis bija gandarīts par rezultātu. Arī viņš to nodēvēja par maksimāli labāko iespējamo, ņemot vērā pavisam nelielo mēģinājumu skaitu un saspringto darba grafiku.

Publikas domas par jaundarbu dalījās – daļa neslēpa, ka tas šķitis pārāk sarežģīts, savukārt citi priecājās, ka tapis kaut kas oriģināls un neatkārtojams. Taču visi kā viens cildināja solista un orķestra lielo darbu, kas ieguldīts, lai kompozīcija skanētu Liepājā.

Publika sajūsminājās arī par Lienes Circenes un Elīnas Bērtiņas sniegumu. Ja V. Šimkus bija festivāla debitants, tad abas dāmas jau ir ar pieredzi, piedaloties Pianisma zvaigžņu festivālā. Ar katru reizi gan atbildība augot, neslēpa pianistes.

Plašāk par iespaidiem Pianisma zvaigžņu festivāla nedēļā lasiet trešdien, 16. martā, laikrakstā “Kursas Laiks”.

Pievieno komentāru

Liepājā