Pianisma zvaigznes ir klāt 1

16. Starptautiskā pianisma zvaigžņu festivāla atklāšanas koncertā Liepājas teātrī izskanējušas dažādu stilu un laikmetu skaņdarbu interpretācijas trīs izcilu pianistu sniegumā, sadarbībā ar Liepājas simfonisko orķestri diriģenta Imanta Rešņa vadībā. Festivāls ilgs līdz 16. martam.

Gods atklāt festivālu šogad ticis 25 gadus jaunajai pianistei Agnesei Egliņai, kura muzikālo izglītošanos sākusi Liepājā. Pētera Plakida “Mūzika klavierēm, stīgu orķestrim un timpāniem” skanēja, komponistam klātesot. P. Plakidis arī pats personīgi sveica mākslinieci.

Pieredzes bagātā pianista no Kanādas Kšištofa Jablonska sniegumā varēja baudīt Frederika Šopēna skaņdarbus. Koncerta otrajā daļā Džuzepe Andaloro no Itālijas atskaņoja Sergeja Rahmaņinova Otro koncertu klavierēm ar orķestri.

Minētie mākslinieki pirmdien muzicēs solo vakarā Graudu ielas koncertzālē. Otrdien Liepājas teātrī skanēs latino džezs Kubas pianista Rolando Lunas sniegumā, muzicēs arī Māris Briežkalns no Latvijas un Toivo Unts no Igaunijas. Kuba festivāla vēsturē pārstāvēta pirmoreiz. Pavisam Liepājā viesosies 13 pianisma zvaigznes no dažādām valstīm.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Mūzikas mīļotāja

jauki, ka Jūsu laikrakstā atspoguļo Pianisma zvaigžņu festivāla norisi! vajadzētu tam veltīt vairāk vietas laikakstā, ar nepacietību gaidīšu nākamos rakstus! :) un vairāk bilžu!

pirms 13 gadiem, 2008.03.12 10:21

Liepājā