Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pētertirgū Liepājā atklātas pirmās 12 jaunās tirdzniecības vietas

Pabeigta daļa no aprīlī sāktā vērienīgā Liepājas Pētertirgus rekonstrukcijas projekta, kura gaitā daļā tirgus teritorijas veco asfalta segumu nomainīja pret jaunu betona bruģakmeņu segumu un pēc tam sāka jaunu nepārtikas preču tirdzniecības vietu būvniecību, "Rietumu Radio" informēja tirgus menedžere Elizabete Farbotko.

Kā pastāstīja Farbotko, jau atklātas 12 jaunas tirdzniecības vietas jeb kioski, kuros tirgo rūpniecības preces. Nākamnedēļ plānots pabeigt vēl 12 kiosku būvniecību, bet visu, kopumā 51, tirdzniecības vietu būvniecība noslēgsies jūnija beigās.

Viena jaunā kioska platība ir 12 kvadrātmetri, un tie uzbūvēti vietā, kur iepriekš atradās vizuāli nepievilcīgi, pašu tirgotāju no dažādiem materiāliem sameistaroti būceņi. "Tirgotāji tagad varēs ērtāk un pārskatāmāk izvietot savu preci, bet pircējiem būs ērtāk iepirkties, jo eja starp kioskiem būs plaša," galvenos rekonstrukcijas ieguvumus skaidro Farbotko. Viņa arī pauda pārliecību, ka pircēju skaits tirgū palielināsies, un atzina, ka nomas maksa tirgotājiem nemainīšoties.

Jaunās tirdzniecības vietas būvē Grobiņas uzņēmums "SK Lauktehnika", un to izmaksas esot vairāki desmiti tūkstoši latu. Precīzu summu Forbotko nevarēja nosaukt.

Nākamgad pavasarī, kā informēja Farbotko, plānots mainīt tirgus galvenās ēkas - Skārņa jumta segumu, kas esot sliktā stāvoklī. Projekts par jumta seguma nomaiņu jau esot saskaņots Liepājas būvvaldē.

Ap 100 gadus vecais Liepājas Pētertirgus skārnis ir iekļauts valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā.

Pievieno komentāru

Liepājā