Pērn Liepājā biežāk apmeklēts tūrisma informācijas birojs, bet sarucis nakšņotāju skaits

2015.gadā par 6,34% palielinājies Liepājas reģiona tūrisma informācijas biroja (LRTIB) apmeklētāju skaits, bet Liepājas naktsmītnēs klientu daudzums samazinājies par 8,9% salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu, aģentūru LETA informēja LRTIB mārketinga speciāliste Linda Punga.

Lai pēc iespējas objektīvi novērtētu tūristu plūsmu Liepājā, LRTIB ik gadu apkopo statistikas datus vairākos rādītājos - gan biroja apmeklētāju skaitu un struktūru, gan pilsētā un apkārtējos novados nakšņojušo tūristu skaitu un uzturēšanās ilgumu, gan pasākumu un apskates objektu apmeklētāju skaitu, gan informāciju par Liepājā un Pāvilostā pietauvotajām jahtām.

2015.gadā tūrisma informācijas biroju Liepājā apmeklējuši 17 097 tūristi, kas ir par 6,34% vairāk nekā 2014.gadā. Ārzemju tūristu skaits pieaudzis par 7,52%, bet Latvijas ceļotāju skaits palielinājies par 10,61%, savukārt birojā apkalpoto liepājnieku skaits pieaudzis par 2,56%.

Par 52% pieaudzis ekskursiju "Tiksimies Rožu laukumā!" dalībnieku skaits - 312 ekskursanti ir apskatījuši Liepāju gida vadībā.

2015.gadā noslēgti 282 līgumi par velosipēdu nomu, un kopumā velosipēdi iznomāti 535 reizes. Lai gan līgumu skaits ir samazinājies, tomēr palielinājies ir nobraukto stundu skaits. Pagājušajā gadā Liepājas viesi ar iznomātajiem velosipēdiem nobraukuši 8685 stundas.

Kā ik gadu, arī pērn visvairāk apmeklētāju tūrisma informācijas birojā iegriezušies vasarā - no maija līdz augustam apkalpoti 52% no visa gada apmeklētāju skaita. Visvairāk apmeklētāju bijis jūlijā, kad birojā apkalpots 3521 tūrists.

2015.gadā visbiežāk LRTIB pēc informācijas iegriezušies tūristi no Lietuvas - viņi veidojuši 36% no kopējā ārzemju tūristu skaita. Lietuviešu tūristu skaits salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu pieaudzis par 37%. Vācijas tūristu skaits pērn sarucis par 3% un veidoja 18,17% no visiem ārzemju tūristiem. Par 39% pērn samazinājies Krievijas tūristu skaits, veidojot vairs tikai 6,35% no kopējā ārzemju tūristu skaita. Liepāju apmeklējuši salīdzinoši daudz tūristu arī no Polijas, Francijas, Lielbritānijas, Spānijas, Baltkrievijas, Igaunijas un Nīderlandes. Kopumā pagājušajā gadā Liepājā viesojušies tūristi no 50 pasaules valstīm, tai skaitā arī no Šrilankas, Kurdistānas, Malaizijas, Apvienotajiem Arābu Emirātiem un Singapūras.

Lai arī naktsmītnēs klientu skaits 2015.gadā samazinājies par 8,9%, iepriekšējā līmenī ir saglabājies vidējais ārvalstu nakšņotāju uzturēšanās laiks naktsmītnēs. Ja Latvijas ceļotāji pavada Liepājā vidēji pusotru dienu, kas skaidrojams ar to, ka ļoti bieži latvieši Liepājā ierodas apmeklēt kultūras pasākumus vai pavadīt nedēļas nogali, tad ārzemju tūristu uzturēšanās ilgums pilsētā ir vidēji divarpus dienas, skaidroja Punga. Nakšņotāji no Latvijas veido 65,56% no kopējā nakšņotāju skaita. Visvairāk nakšņotāju bijis tieši vasaras mēnešos no maija līdz septembrim, taču nakšņotāju skaits, salīdzinot ar 2014.gadu, palielinājies arī nesezonas mēnešos - februārī, novembrī un decembrī. Nakšņotāju pieaugums gada nogales mēnešos noteikti ir skaidrojams ar koncertzāles "Lielais dzintars" atvēršanu, kad koncertzāles piedāvātā kultūras pasākumu programma atveda uz Liepāju ļoti daudzus mūzikas cienītājus, akcentēja Punga.

Salīdzinājumā ar 2014.gadu par 48,1% ir palielinājies nakšņotāju skaits no Lielbritānijas, bet par 35,83% - no Nīderlandes. Tāpat palielinājies nakšņotāju skaits no Lietuvas, Francijas, Polijas, Igaunijas un Baltkrievijas. Politiski ekonomiskās situācijas dēļ joprojām lejupejoša tendence ir Liepājā nakšņojušo Krievijas tūristu statistikā - viņu skaits samazinājies par 26,73%.

Pievieno komentāru

Liepājā