Pensionāriem samazina ienākumu slieksni atvieglojumu saņemšanai braukšanai Liepājas sabiedriskajā transportā

Liepājas domes Pilsētas attīstības komisija šodien nolēma samazināt ienākumu slieksni pensionāriem atvieglojumu saņemšanai braukšanai Liepājas sabiedriskajā transportā, līdz ar to braukšanas maksas atvieglojumus turpmāk varēt saņemt lielāks skaits pensionāru, aģentūru LETA informēja pašvaldībā.

Veiktie grozījumi Liepājas pilsētas domes 2011.gada 27.oktobra saistošajos noteikumos "Par braukšanas maksu sabiedriskajā transportā" paredz, ka no šī gada 1.marta pilsētā pastāvīgi deklarētie politiski represētie nestrādājošie pensionāri, kuriem piešķirtās pensijas apmērs un piemaksa par darba stāžu mēnesī ir 250 latu vai mazāk, būs tiesīgi saņemt mēnešbiļeti braukšanai pilsētas maršruta autobusos vai tramvajos ar 50% atlaidi. Līdz šim ienākumu slieksnis atvieglojumu saņemšanai bija 160,50 lati.

Grozījumi paredz arī to, ka pilsētā pastāvīgi deklarētie nestrādājošie vecuma pensionāri, kuriem piešķirtās pensijas apmērs un piemaksa par darba stāžu mēnesī, kā arī citu valstu pensija ir 180 lati vai mazāk, arī varēs saņemt mēnešbiļeti braukšanai pilsētas maršruta autobusos vai tramvajos ar 50% atlaidi. Līdz šim ienākumu slieksnis atlaides saņemšanai bija 145 lati.

Pašvaldības budžetā šim mērķim 2013.gadā paredzēti aptuveni 100 000 latu.

Pievieno komentāru

Liepājā