Pensionāri grib ne tikai sadziedāties 2

“Atbalstīt centienus saglabāt Priekules slimnīcu kā valsts līdzfinansētu veselības iestādi” – tas ir viens no Kurzemes pensionāru reģionālās konferences rezolūcijas punktiem. Pensionāru federācijas vadītāja Aina Verze solīja rezolūciju un konferences protokolu “likt galdā” kārtējā tikšanās reizē ar veselības ministru.

Norāda uz kļūdām
“Tas vairs nav Kurzemes reģions, te runā tikai par Liepāju. Ja ir reģionāla konference par veselības aprūpi, jābūt arī kādam no Saldus, no Ventspils, no Kuldīgas,” debatēs pirmā uzstājās pensionāre Ilga Dravniece no Ventspils. Pirms tam konferences dalībniekus bija uzrunājusi Onkoloģijas klīnikas vadītāja Anna Krilova, Liepājas reģionālās slimnīcas valdes loceklis Edvīns Striks, Jaunliepājas primārās veselības aprūpes centra vadītāja Anita Liepa un domes Sabiedrības veselības daļas vadītāja Ineta Stadgale.

“Varbūt Krilova kaut ko vērtīgu arī pateica, bet neviens jau nedzird. Tikai nevienam nav drosmes piecelties un aiziet. Ja jau pat vīrietis no slimnīcas nevar parunāt, ko no pārējiem var gribēt... Man ir labs ģimenes ārsts, pajautāšu viņam,” pēc E. Strika uzstāšanās prom devās Ērika Liniņa, kas par konferenci bija izlasījusi laikrakstā. Konference notika domes lielajā zālē, brīvu krēslu nebija, bet runātājiem bija jāpaļaujas tikai uz savas balss spēku.

Pulcēsies atkal
“Konferences paredz sadarbības līgums ar Veselības ministriju. Pirmdien tāda bija Vidzemei, tagad Kurzemei, būs arī Latgalē,” skaidroja A. Verze. Lai arī izsludināta kā abstrakta konference par “veselības aprūpes aktualitātēm”, A. Verzes uzstāšanās skāra arī politiskus jautājumus – pensiju apjomu un indeksāciju, finansiālo krīzi valstī un pasaulē utt. Viena no federācijas prasībām – lai pensionāri kā iedzīvotāju grupa tiek pasargāta no pacientu iemaksas palielināšanas.

Viens no debatētājiem, kurš stādījās priekšā kā Līpiņš no Saldus, piedāvāja veselības aprūpes budžeta 400 miljonus izdalīt uz diviem miljoniem iedzīvotāju – katram sanākšot, par ko algot gan ārstu, gan māsiņu un zāles nopirkt.

“Bija vērts braukt, interesanti. Kurzemes zonas pensionāriem vajadzētu biežāk satikties, ne tikai sadziedāties Pāvilostā,” smaidot
Pensionāru federācija konferences dalībniekiem apmaksāja ceļu uz Liepāju un uzsauca kafijas pauzes galdu.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

elza

nu tiem pensionāriem nav kodarīt un tik kasīties lai to slimnīcu likvidē visiem būs miers mediķiem nevajadzēs streikot un pensionāri naktīs labāk gulēs

pirms 12 gadiem, 2008.10.24 17:58

Liepājā