Pēc Rīgas un Rēzeknes SC tēmē uz varas pārņemšanu Liepājā

"Saskaņas centrs" (SC) par uzdevumu nākamajās pašvaldību vēlēšanās izvirzījis paplašināt savu pārstāvniecību pilsētu un novadu domēs, turpināt vadīt ne tikai Rīgas un Rēzeknes pašvaldības, bet pārņemt varu arī Liepājas domē, intervijā aģentūrai LETA pastāstīja Saeimas SC frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Valērijs Agešins un deputāts Ivans Ribakovs, kuri koordinē SC līdzdalību pašvaldību vēlēšanās Kurzemē un Latgalē.

Politiskā apvienība SC ir iesniegusi deputātu kandidātu sarakstus 50 pašvaldībās - astoņās pilsētās un 42 novados. Rīgā pieteikts SC un partijas "Gods kalpot Rīgai" kopīgais saraksts, kurā ir 63 deputātu kandidāti.

Vidzemes vēlēšanu apgabalā SC iesniedzis deputātu kandidātu sarakstus 19 pašvaldībās - Jūrmalā, Alūksnes, Ādažu, Amatas, Babītes, Carnikavas, Cēsu, Garkalnes, Gulbenes, Inčukalna, Ķeguma, Ķekavas, Mārupes, Ogres, Olaines, Ropažu, Salaspils, Saulkrastu un Stopiņu novadā.

Latgales vēlēšanu apgabalā SC pretendē uz pārstāvniecību Daugavpilī, Rēzeknē, Balvos, Ciblā, Dagdā, Daugavpils, Ilūkstes, Kārsavas, Krāslavas, Līvānu, Ludzas, Preiļu, Rēzeknes, Riebiņu, Viļakas, Viļānu un Zilupes novadā.

Zemgales vēlēšanu apgabalā SC piedalās vēlēšanās desmit pašvaldībās, bet Kurzemes vēlēšanu apgabalā SC deputāti balotējas divu pilsētu domju vēlēšanās - Liepājā un Ventspilī.

Liepāja ir pilsēta, kur šajās domes vēlēšanās SC cīnās par pirmo vietu, apgalvoja Agešins. Neskatoties uz to, ka Liepājas domes vēlēšanās ir iesniegti desmit deputātu kandidātu saraksti, reāli par varu cīnās divas partijas - Liepājas partija (LP) un SC.

Vēlētāju aptaujas rezultāti liecina, ka abu partiju izredzes ir apmēram līdzīgas. "Saskaņieši" ir gatavi uzņemties atbildību un veidot jaunu koalīciju. Liepājnieki ir noguruši no Ulda Seska (LP), kas pārvalda pilsētu 16 gadus, apgalvo Agešins. Šīs personas valdīšanas laikā tikuši izputināti desmiti uzņēmumu, kuri bankrotēja mēra vienaldzības dēļ. Arī vairāki kultūras objekti ir pārtraukuši savu darbību Liepājā, piemēram, "1.rokkafejnīca". Nograuts pilsētas lielākais kinoteātris, pilsētas centrā tā arī netika uzbūvēta jaunā koncertzāle atšķirībā no Rēzeknes, kur jau notiek jaunās koncertzāles atklāšanas pasākumi.

Arī Ventspils pilsētas domē SC būs pārstāvēts "kuplā skaitā", apgalvo Agešins. Tādas optimistiskas cerības viešot 11.Saeimas ārkārtas vēlēšanas, kurās Liepājā SC bija vislielākais vēlētāju atbalsts, bet Ventspilī - otrais labākais rezultāts.

Savukārt Ribakovs pastāstīja, ka Latgalē SC ar savu deputātu kandidātu sarakstu kandidē 18 pašvaldībās no 21. "Esmu pārliecināts, ka visur tiks ievēlēti mūsu deputāti. Ne tikai tiks ievēlēti, bet arī cīnīsies par varu," uzsvēra Ribakovs. Rēzeknē par SC iepriekšējās pašvaldību vēlēšanās, tāpat kā 10. un 11.Saeimas vēlēšanās, nobalsoja ap 60% vēlētāju, kas SC Rēzeknes domē deva 10 deputātu mandātus no 13. Vienu deputātu, Viktoru Barovski, gan nācās izslēgt no partijas un frakcijas, tagad viņš ir nodibinājis savu partiju. Ribakovs ir pārliecināts, ka vēlētāji nobalsos par SC komandu arī šajās vēlēšanās.

Daugavpilī ir mazliet citādāka situācija. Vēlētāji tur par SC labprāt balso Saeimas vēlēšanās, bet pašvaldībā vērā ņemamus panākumus nav izdevies gūt. Šajās vēlēšanās SC sarakstā nav neviena līdzšinējā pašvaldības deputāta, saraksta līderis ir Saeimas deputāts Dmitrijs Rodionovs.

"Ceru, ka šajās Daugavpils domes vēlēšanās SC gūs labus rezultātus, kaut arī konkurence ir liela. Līvānos, kur SC patlaban ir tikai viens deputāts, ceram uz vismaz trim mandātiem. Esam jau runājuši par sadarbību ar Reformu partiju, ar kuras atbalstu ceram Līvānos iegūt vismaz vicemēra amatu. Pietiekami labas izredzes SC ir arī vairāku citu Latgales pašvaldību vēlēšanās. Dagdā, manuprāt, SC var cerēt pat uz mēra amatu, Krāslavā - uz vicemēra amatu. Zilupē nebūs konkurences SC mēram Oļegam Agafonovam. Pilsētiņā ir lēta apkure, noasfaltētas ielas, sakārtota vide," pauda Ribakovs.

Jautāts, ko SC domā par Vladimira Lindermana izvirzīto Latgales autonomijas ideju, Ribakovs attrauca: "Nē, nē. SC nekad nav atbalstījis ideju par Latgales autonomiju. Tās ir pilnīgas muļķības."

Latvijā tikai divām partijām ir ideoloģija - SC un nacionālajai apvienībai "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK, uzskata Agešins. Visām pārējām partijām nekādas ideoloģijas nav. Tās ir tikai interešu klubiņi un grupas. "Esmu pārliecināts, ka sabiedrības vairākums sociālo taisnīgumu, par ko iestājas SC, vērtē augstāk par abstraktu "tiesiskumu", kas pats vēl nenodrošina vispārēju labklājību. Domāju, ka tomēr sociālais taisnīgums ir un paliek lielākās sabiedrības daļas galvenais mērķis. Ar nosacījumu, ka cilvēku prātus nav aptumšojuši saukļi par etniskumu un oligarhiem," uzsvēra SC frakcijas priekšsēdētāja vietnieks.

Pievieno komentāru

Liepājā