Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pēc renovācijas ekspluatācijā pieņemta Liepājas Universitātes galvenā ēka

10. decembra pēcpusdienā ekspluatācijā pieņemta Liepājas Universitātes galvenā ēka Lielajā ielā 14. Kopš aprīļa sākuma universitātē noritējuši vērienīgi renovācijas darbi projekta „Liepājas Universitātes infrastruktūras un mācību aprīkojuma modernizācija prioritāro virzienu studiju kvalitātes uzlabošanai, nodrošinot vienlīdzīgu iespēju principu un universālu vides pieejamību” laikā, informē reklāmas un komunikācijas aģentūra „Addiction” pārstāve Linda Brūdere.

Renovācijas gaitā ir atjaunotas laboratorijas, koplietošanas telpas, kāpnes, un ieejā izveidotas automātiski atveramās durvis. Jaunu un uzlabotu izskatu ieguvušas auditorijas, ēkas gaiteņi un foajē. Universitātes telpas pielāgotas cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, izbūvējot gan uzbrauktuvi, gan liftu. Liepājas Universitātes galvenajā ēkā ierīkota arī mūsdienīga ugunsdzēsības sistēma un zibensaizsardzība, kā arī nomainīti elektrotīkli.

Renovācijas darbus veica būvniecības uzņēmums „Consortium RTS”, ar kuru parakstīts līgums par renovācijas veikšanu LVL 603 050 (ar PVN) apmērā. Būvniecības uzņēmuma darbinieki kopā universitātes ēkā strādāja 28 105 stundas. Jāatzīmē, ka vienam celtniekam šis darbs būtu jāveic 9,8 gadus. Projekta ietvaros ir ieklāti 1748 kvadrātmetri parketa, kas atbilst 4 basketbola laukumiem, un 1962 kvadrātmetri linoleja, kas ir līdzvērtīgi 5 basketbola laukumiem. Interesanti, ka ievilkto kabeļu kopējais garums ir teju vienāds ar attālumu no Liepājas Universitātes līdz Durbei.

Projekta vadītājs Atis Egliņš-Eglītis pauž gandarījumu par padarīto un atzīst, ka pēc renovācijas darbiem Liepājas Universitātes ēka kļuvusi ne tikai estētiski pievilcīgāka un modernāka, bet arī mājīgāka. „Nozīmīgi remontdarbi universitātes ēkā nebija veikti kopš 1958. gada. Pārmaiņas bija ļoti nepieciešams, un paveiktais ir ieguldījums ilgtermiņā,” skaidro A. Egliņš-Eglītis.

Projekta kopējās izmaksas ir LVL 1 837 772, no kuriem 85% projekta izmaksu ir Eiropas Reģionālā attīstības fonda finansējums. Liepājas Universitāte nodrošina līdzfinansējumu 7,5% apmērā, tāda paša apjoma līdzfinansējumu nodrošina Latvijas valsts.

Pievieno komentāru

Liepājā