Pēc negadījuma prasa apsekot lodžiju konstrukcijas un to stiprinājumus

Visiem Liepājas namu apsaimniekotājiem un pārvaldniekiem ir izsūtīta vēstule, kurā prasīts nekavējoties apsekot daudzdzīvokļu māju lodžiju konstrukciju mezglus un par konstatētajām nepilnībām informēt Būvvaldi.

Šāda vēstule kā brīdinājums un aicinājums ir sagatavota un izsūtīta tāpēc, ka Zaļās birzs mikrorajonā kādai daudzdzīvokļu mājai jūnija sākumā no trešā stāva lodžijas atdalījās un nokrita  aptuveni sešus metrus gara, metru augsta un tonnu smaga betona segplātne. C‎vēki negadījumā necieta, informē Liepājas pilsētas būvvalde.

Analizējot negadījuma cēloņus un apstākļus, Būvvaldes speciālisti secinājuši, ka nestspēju bija zaudējuši dzelzsbetona plātnes stiprinājumi. Tādi ēkas būvniecības laikā ierīkoti astoņās vietās – segplātnes galos un apakšmalā, lai plātni piestiprinātu pie sienas paneļa. Atmosfēras ietekmē šie metāla stiprinājumi bija sarūsējuši un 9. jūnijā nenoturēja plātnes svaru.

Būvvaldes vēstulē apsaimniekotājiem un pārvaldniekiem ir norādīts, ka bez karkasa stiprinājuma pārbaudes nepieciešams apsekot arī apšuvuma stiprinājumus, jo arī vieglāks segmateriāls vēja ietekmē var tikt norauts, apdraudot garāmgājējus un personas īpašumu.

Lodžiju norobežojošās konstrukcijas Liepājas daudzīvokļu namos ir izbūvētas ne tikai no betona. Ir lodžijas, kas izbūvētas, izmantojot metāla rāmja konstrukcijas ar koka, skārda vai citu vieglo materiālu apšuvumu.

2015. gadā Liepājā no 25 ēku īpašniekiem un apsaimniekotājiem tika pieprasīti balkonu remontdarbi vai citi pasākumi, kas novērš apdraudējumu, piemēram bīstamo elementu demontāžu. Lielākā daļa no uzrunātajiem, izprotot Būvvaldes norādījumu pamatotību, paveica vai šobrīd turpina veikt īpašumu sakārtošanu.

Pievieno komentāru

Liepājā