Paziņo secinājumus par salmonelozes uzliesmojumu

Uzliesmojumu veicināja paškontroles sistēmas nepilnības un higiēnas noteikumu neievērošana pārtikas uzņēmumā, kas piegādāja ēdienus vairākām izglītības iestādēm, teikts Sabiedrības veselības aģentūras secinājumos. Centralizētās ēdināšanas nodrošinātājs SIA “Māras lācis” sistemātiski pārkāpis pastāvošās prasības pārtikas apritē.

Sadarbība starp ģimenes ārstiem un SVA speciālistiem varēja būt operatīvāka. Ne visos gadījumos vecāki novērtēja bērnu veselības stāvokļa nopietnību. Šie ir daži no secinājumiem, kas izskanēja 22. decembrī Sabiedrības veselības aģentūras Liepājas filiāles organizētajā tikšanās reizē, kad kopā sanāca Pārtikas un veterināra dienesta, Izglītības pārvaldes un Veselības inspekcijas speciālisti un ģimenes ārsti.

Pirmā bērnu inficēšanās notika šī gada 7. novembrī, uzturā lietojot SIA “Māras Lācis” centralizēti pagatavotas pusdienas. Epidemioloģiskās izmeklēšanas dati liecina, ka inficēta pārtika tika lietota vairāk nekā vienu reizi un daļa bērnu inficējušies arī pēc 7. novembra. Šāda situācija varēja izveidoties ēdinātājam sistemātiski pārkāpjot pastāvošās prasības pārtikas apritē, norāda Sabiedrības veselības aģentūra (SVA).

Šī gada novembrī/decembrī reģistrētais salmonelozes uzliesmojums skolēnu un bērnudārza vecuma bērnu vidū Liepājā bija lielākais grupveida salmonelozes gadījums Latvijā kopš 2001. gada.

SVA epidemiologi apkopojuši informāciju par 119 inficētiem cilvēkiem saistībā ar šo uzliesmojumu. Uzliesmojuma epidemioloģiskās izmeklēšanas laikā SVA speciālisti pārbaudīja 730 kontaktpersonas infekcijas skartajās izglītības iestādēs: “Pienenīte”, “Sauleszaķis”, Kristīgās sākumskolas bērnudārzā, Ezerkrasta, Karostas un 3. pamatskolā.

Pievieno komentāru

Liepājā