Paziņo pludmales attīstības metu konkursa uzvarētāju

Liepājas pludmales tematiskā plānojuma metu konkursa uzvarētāji ir SIA „CORE projekts”, SIA „Veido vidi”, kā arī arhitektūres doktore, ainavu arhitekte Kristīne Dreija, ainavu arhitekts Anrijs Tērauds, arhitekts Atis Caune, vides dizainers Ivars Pilips, marketinga speciāliste Vizma Kigitoviča, socioloģe Sintija Sovinska un multimāksliniece Jurita Kalniņa, informē sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.

To piektdien, 27. septembrī, pēc metu konkursa devīžu slēgto aplokšņu atvēršanas, paziņoju konkursa žūrijas priekšsēdētājs, pilsētas galvenais arhitekts Indulis Kalns.

Uzvarētāji ir iesnieguši darbu ar devīzi „K.A.I.J.A.”, ko žūrija atzinusi kā labāko.

„Šī metu konkursa piedāvājuma autori ir uztvēruši konkursa uzdevumu pēc būtības, uzskatāmi un izvērsti, atbilstoši konkursa nolikumam, ir sagatavojuši visu nepieciešamo informāciju par Liepājas pludmaļu iespējamo attīstību. Turklāt autori piedāvā arī priekšlikumus pludmalei piegulošo teritoriju – ostas teritorijas, Kūrmājas prospekta, Peldu ielas – attīstībai,” atzīmē I. Kalns.

Galvenais arhitekts ir pārsteigts par ieguldītā darba apjomu, attieksmi un ieinteresētību, gatavojot šo piedāvājumu.

Ar metu konkursa rezultātiem šā gada oktobrī tiks iepazīstināti deputāti Attīstības komitejas sēdē; deputāti lems par rezultātu tālāko virzību un konkursa uzvarētāju pieaicināšanu pludmales tematiskā plānojuma izstrādei.

Saskaņā ar konkursa nolikumu, uzvarētāji saņems Ls 4000 no konkursa balvu fonda.

Planšetes ar konkursa uzvarētāju piedāvājumu šā gada Arhitektūras dienu ietvaros, no 1. oktobra, vienu mēnesi, būs apskatāmas pilsētas Domē. Jebkurš iedzīvotājs un interesents varēs izteikt savu viedokli par devīzes „K.A.I.J.A.” piedāvājumu.

Otrās vietas ieguvēji – SIA „Ainavu projektēšanas darbnīca ALPS”, kurā apvienojušies 11 arhitektūras, plānošanas un citu nozaru profesionāļi – ,  izstrādājuši un iesnieguši metu ar devīzi „SEA B MOLS”.

Pēc I. Kalna domām, viņi konkursa objekta – pludmales attīstību – piedāvā risināt kā starpdisciplināru pasākumu kopumu „Radi Liepāju!”, kurš aizgūts no līdzīga pasākumu cikla „Radi Rīgu!”.

„Šis piedāvājums vairāk orientējas uz izzināšanu, apzināšanu, veicināšanu, kopradīšanas procesu pirms tematiskā plānojuma uzsākšanas, taču tajā ir mazāk praktisku ieteikumu, kas ļautu virzīties uz priekšu paša plānojum izstrādē,” vērtē I. Kalns.

Saskaņā ar konkursa nolikumu SIA „Ainavu projektēšanas darbnīca ALPS” no balvu fonda saņems Ls 2000.

Pilsētas pašvaldība šā gada 3. jūnijā izsludināja Liepājas pilsētas pludmales attīstības tematiskā plānojuma metu konkursu. Pretendenti konkursam varēja pieteikties līdz šā gada 30. augustam. Konkursā pieteicās divi minētie devīžu autori.

Pievieno komentāru

Liepājā