Pavļuts: "Liepājas metalurgs" jāglābj akcionāru sapulcē, nevis valdības sēdē

AS "Liepājas metalurgs" ir jāglābj akcionāru sapulcē, nevis valdības sēdē, ņemot vērā, ka ir nepieciešama uzņēmuma kapitāla palielināšana, ar preses sekretāres Daigas Grūbes starpniecību atzina ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts.

Atbilstoši valdības sēdē dotajam uzdevumam Ekonomikas ministrijai (EM) sadarbībā ar Finanšu ministriju (FM) līdz šā gada 16.aprīlim jāsagatavo informatīvais ziņojums Ministru kabinetam par "Liepājas metalurga" kreditoru sarunām, kas tiek organizētas, lai lielākie privātie kreditori, Valsts kase (FM) un "Liepājas metalurgs" varētu vienoties par iespējamo īstermiņa un ilgtermiņa risinājumu izstrādi saistībā ar uzņēmuma likviditātes nodrošināšanu.

Grūbe atzina - lai arī šie jautājumi prioritāri ir tieši FM un Valsts kases kompetencē, EM, apzinoties "Liepājas metalurga" nozīmi Liepājas ekonomiskajā un iedzīvotāju dzīvē, darīs visu iespējamo, lai sarunas starp Valsts kasi, privātajiem kreditoriem un "Liepājas metalurgu" noslēgtos iespējami labākajā veidā un būtu pārliecība, ka sarunās iesaistītās puses savas kompetences un iespēju robežās ir darījušas visu iespējamo uzņēmuma likviditātes problēmu atrisināšanai.

"Privāts uzņēmums, kāds ir "Liepājas metalurgs", primāri ir jāglābj akcionāru sapulcē, nevis valdības sēdē, ņemot vērā, ka ir nepieciešama uzņēmuma kapitāla palielināšana. Akcionāriem ir jābūt gataviem ieguldīt savu kapitālu vai piesaistīt investorus. Ja šis process nenotiek, tad arī valsts no savas puses saglabās piesardzību. Akcionāriem ir jārīkojas, nevis jāgaida un jānovilcina laiks, visu atbildību pārliekot uz valsti," uzskata Pavļuts.

Lai palīdzētu uzņēmuma akcionāriem sagatavot kvalitatīvu investīciju piedāvājumu, EM lūgs Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru sniegt konsultācijas uzņēmuma akcionāriem un palīdzēt šajā procesā.

Pievieno komentāru

Liepājā