Pavļuts: "Liepājas metalurgam" jāturpina strādāt; valdība vērtēs TAP plānu

Valsts pozīcija paliek nemainīga - finanšu grūtībās nonākušajam "Liepājas metalurgs" ir jāturpina strādāt, šodien valdības sēdes starplaikā sacīja ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts.

Viņš piebilda, ka pēc pārtraukuma valdības sēde skatīs jautājumu par "Liepājas metalurgu", kas, visticamāk, saistīts ar uzņēmuma tiesiskās aizsardzības procesa (TAP) pasākumu plānu, taču sīkāk neko komentēt nevarēja, jo šo dokumentu negatavo ekonomikas ministrija.

Savukārt Valsts kases pārvaldnieks Kaspars Āboliņš apliecināja, ka ir iesniegts TAP plāns, un šodien valdība kā viens no kreditoriem to izvērtēs.

Jautāts par akcionāru Sergeja Zaharjina un Iļjas Segala vakar parakstīto vienošanos par uzņēmuma akciju atdošanu kreditoriem, Āboliņš norādīja, ka nav redzējis, vai akcionāru iesniegtais ir tas pa dokuments, ko piedāvāja "Prudentia Advisers".

Kā ziņots, kreditoru pieaicinātā finanšu konsultanta "Prudentia Advisers" partneris Kārlis Krastiņš ceturtdien, 15.augustā, tiekoties ar visiem trīs uzņēmuma akcionāriem, izvirzīja prasību Zaharjinam un Segalam līdz šodienas vakaram atdot uzņēmuma kreditoriem savas uzņēmuma akcijas par vienu latu katram. Ja šis nosacījums netiktu izpildīts, tad tikšot sākts uzņēmuma maksātnespējas process, par tikšanos iepriekš informēja cits uzņēmuma akcionārs Kirovs Lipmans.

"Man šāda prasība netika izvirzīta, jo joprojām esmu gatavs ieguldīt uzņēmumā personiskos līdzekļus - tik, cik būs nepieciešams," sacīja Lipmans.

Jau ziņots, ka arī maija beigās "Liepājas metalurgs" izplatīja paziņojumu, ka, izpildot "Prudentia Advisers" izvirzīto prasību, Zaharjins un Segals ir parakstījuši vienošanos par ieguldījumu veikšanas un akciju nodošanas kārtību attiecībā uz "Liepājas metalurgu", kas paredz visu trīs lielāko akcionāru - Zaharjina, Segala un Lipmana - akciju nodošanu kreditoru grupai par vienu latu, ja līdz noteiktam termiņam netiks veikts naudas ieguldījums desmit miljonu latu apmērā no katra akcionāra. Tomēr akcijas kreditoriem tā arī netika nodotas, jo Lipmans šo vienošanos neparakstīja, savukārt Zaharjins un Segals izvirzīja nosacījumus, kuriem nepiekrita kreditori.

Pievieno komentāru

Liepājā