Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pašvaldību vēlēšanās Liepājā būs 10 jaunas balsošanas kabīnes

Pašvaldību vēlēšanu norisei atvēlētais pašvaldības finansējums Liepājā ir nepilni 50 000 latu - pirms vēlēšanām izgatavotas vairākas jaunas balsošanas kabīnes, kā arī iegādāti skeneri, kas atvieglos balsu skaitīšanu, "Rietumu Radio" informēja Liepājas vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Ildze Lagzdiņa.

Kā informēja Lagzdiņa, šogad vairākos vēlēšanu iecirkņos pilsētā tiks uzstādītas kopumā 10 jaunas balsošanas kabīnes, kas paredzētas 20 balsotājiem. Kabīnes izgatavojis Liepājas speciālās ekonomiskās zonas uzņēmums "Jensen metal", un tās izmaksājušas nepilnus 1000 latus. Savukārt skeneru iegādei pašvaldība atvēlējusi gandrīz 7000 latu.

Liepājā izveidots 21 vēlēšanu iecirknis, kuros strādās 147 darbinieki. Kā atzina Lagzdiņa, nokomplektēt darbinieku komandu neesot bijis grūti, jo pretendentu ir bijis vairāk.

Kā īpaši norādīja Lagzdiņa, lai arī vairākas partijas savos priekšvēlēšanu aģitācijas plakātos norādījušas sarakstu numurus, uz vēlēšanu biļeteniem numuru nebūs un saraksti būs sakārtoti atbilstoši iepriekš notikušās izlozes kārtībai. Informācija par to, kādā kārtībā saraksti sarindoti, ir pieejama vēlēšanu iecirkņos.

Liepājā ir vairāk nekā 47 000 balsstiesīgo, bet, kā pieļāva Lagzdiņa, viena daļa no tiem izbraukuši uz ārzemēm un vēlēšanās nepiedalīsies.

Kā ziņots, šodien visā Latvijā darbu sāks 950 pašvaldību vēlēšanu iecirkņi. Laikā līdz vēlēšanām tajos varēs iepazīties ar deputātu kandidātu sarakstiem, priekšvēlēšanu programmām, ziņām par kandidātiem un balsošanas kārtību, kā arī pieteikt balsošanu dzīvesvietā tiem vēlētājiem, kuri veselības dēļ nevarēs nobalsot vēlēšanu iecirknī.

Pievieno komentāru

Liepājā