Pašvaldības un skolas aicina pieteikt bērnus dalībai ekskursijās

Šā gada septembrī biedrības "Ascendum" projekts "Garā pupa" uzsāks jau ceturto sezonu un aicina pašvaldības un skolas pieteikties dalībai projektā, informē projekta vadītāja Līna Kārkliņa.

Projekta "Garā pupa" mērķis ir nodrošināt bērniem un atgādināt vecākiem par iespēju iepazīt kultūru jau bērnībā. Projekta laikā rudenī turpināsies ekskursijas uz Rīgu bērniem no mazturīgām ģimenēm Latvijas reģionos, savukārt sadarbībā ar Liepājas Simfonisko orķestri tiks dota iespēju bērniem iepazīt tuvāk arī simfonisko mūziku, mākslu un pat kultūrvēsturi.

"Ekskursijas bērniem organizējam un plānojam ar īpašu rūpību. Meklējam interesantus sadarbības partnerus, radošus brīvprātīgos, lai bērniem kultūras pieredze Rīgā būtu neaizmirstams notikums, kas rosinātu apmeklēt muzejus, teātrus un dažādus kultūras notikumus arī nākotnē," saka biedrības "Ascendum" valdes locekle Eva Ikstena - Strapcāne.

Līdz šim projekts "Garā pupa" ar dažādiem pasākumiem visā Latvijā ir priecējis jau vairāk nekā 5 500 bērnu, kas reģionālās un sociālās nevienlīdzības vai vecāku kūtruma dēļ palikuši ārpus Latvijas kultūras norisēm.

Kopš projekta uzsākšanas 2012. gada ziemā norisinājušās 25 ekskursijas uz Rīgu - Latvijas Leļļu teātri, Rīgas Biržu, Latvijas Nacionālo operu, Saules muzeju -, kā arī 22 Latvijas Leļļu teātra un Zīmējumu teātra viesizrādes reģionos.

Pieteikties dalībai projektā - ekskursijām un mūzikas izglītības programmai - aicinām pašvaldības vai skolas, sūtot pieteikumu uz e-pastu "info@ascendum.lv" vai zvanot pa tālruni 26482129.

Plašāka informācija par projektu pieejama mājaslapā "www.garapupa.lv".

Pievieno komentāru

Liepājā