Pašvaldība vēlas saglabāt maizes ceptuvi 6

Strādniekiem nav izmaksātas algas
Jelgavas tiesa 30. jūlijā pasludinājusi SIA “JLM Grupa”, kurā apvienojušās Jelgavas un Liepājas maizes ceptuves, maksātnespējas procesu. Abu maizes ceptuvju darbinieki par jūliju algu nav saņēmuši, un naudas to izmaksai šobrīd neesot.

Algu strādniekiem varētu izmaksāt Valsts aģentūra “Maksātnespējas administrācija”, taču ne ātrāk kā pēc trim mēnešiem.

Liepājas dome ceturtdien uz Nodarbinātības komisijas ārkārtas sēdi aicināja SIA “LM Grupa” maksātnespējas administratoru Guntaru Birsānu, lai noskaidrotu pašreizējo stāvokli uzņēmumā pēc maksātnespējas procesa uzsākšanas.

Komisijas priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš atzina, ka situācija ir katastrofāla – Liepājas ražotnes darbība apturēta, bet tvertnēs rūgst mīkla un noliktavā stāv gatavā produkcija. Ilgstošie sadarbības partneri, piemēram, Liepājas cietums, jau meklē jaunus klientus. Viņš rosināja maksātnespējas administratoru meklēt iespējas pilsētā saglabāt maizes cepšanas nozari, solot atbalstu gan pašvaldības, gan arī valstiskā līmenī.

Algām nepieciešami ap deviņdesmit tūkstoši latu
G. Birsāns komisijai pastāstīja, ka uzņēmums 2007. gadu beidzis ar 113 tūkstošiem latu zaudējumiem, šajā pusgadā tie sasnieguši jau 104 tūkstošus latu. Uzņēmuma saistību apmērs pret kreditoriem ir 2 miljoni 912 tūkstoši 388 latu. Lielākie kreditori ir AS “Hansabanka” (parāds ap 700 000 un ap 400 000 latu kredītlīnija), kā arī Valsts ieņēmumu dienests (ap 600 000 latu). Lai nodrošinātu naudas atgūšanu, “Hansabanka” bloķējusi uzņēmuma kontus. Banka pārtraukusi arī ilgtermiņa aizdevuma līgumu un pieprasījusi nekavējoties naudu atmaksāt.

“Pirmdien abām maizes ceptuvēm pārtrauca gāzes padevi. No “Latvenergo” saņemts brīdinājums, ka līdz nedēļas beigām atvienos arī elektroenerģijas padevi. Izejvielu uzņēmumam nav. Darba alga strādniekiem par jūlija mēnesi nav izmaksāta. Tam nepieciešami aptuveni 80 – 90 tūkstoši latu. Uzņēmumam šobrīd šādas naudas nav. “Tā kā neredzēju iespēju izmaksāt algas un veikt citus maksājumus, pēc gāzes padeves atslēgšanas nolēmu apturēt ražošanu un uzteikt darbu strādniekiem Liepājā un Jelgavā,” skaidroja G. Birsāns.

Atlikušo produkciju uzņēmums šobrīd realizē ar 40 procentu atlaidi. Tā nopērkama Liepājas Pētertirgus paviljonā.

Par iespējamo sanāciju lems kreditori
Darbiniekiem, lai atgūtu nopelnīto algu, jāpiesakās par kreditoriem. G. Birsāns norādīja, ka darbiniekiem algas varētu lūgt izmaksāt Maksātnespējas administrācijai. Taču to var izdarīt tikai pēc pirmās kreditoru sapulces, kas saskaņā ar likumu var notikt tikai pēc trim mēnešiem.

Kreditori būs arī tie, kas lems par uzņēmuma sanācijas iespējām.
G. Birsāns pavēstīja, ka divi maizes izstrādājumu ražotāji jau interesējušies par iespējām atjaunot ražošanu Jelgavā. Par Liepājas maizes ceptuves darbības atsākšanu no potenciālajiem sadarbības partneriem intereses pagaidām neesot.

Administrators atzina, ka uzņēmumam nepieciešama dažāda veida palīdzība un arī atbalsts no pašvaldības.

G. Ansiņš pauda, ka ar administratoru jātiekas vēlreiz, lai jau konkrētāk pārrunātu iespējamo pašvaldības atbalstu.

UZZIŅAI
* Liepājā jūlijā bezdarbs bija 5,5 procenti; janvāri – 4,8 procenti.
* Nodarbinātības Valsts aģentūras Liepājas filiālē uz 7. augustu reģistrētas 183 vakances.
* SIA “JLM Grupa” septembrī no darba kopumā atbrīvos 190 strādnieku, no tiem 74 cilvēkus Liepājā.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Andron Mc

Un protams raksta autore arii vareetu nedaudz padomaat ko raksta. Kaukaada nesakariiga mullja.

pirms 12 gadiem, 2008.08.17 15:22

Andron Mc

Ja vadiibaa ir vieni vieniigi daunji un nedapistenji ar savaam "augstaakajaam" izgliitiibaam tad kaads tur briinums? Logjiski ka bankroteeja.
Nu protams ja tic teorijai par tiisho izputinaashanu tad nedapistenji un daunji ir iipashnieki, bet vinjiem tas nekrata jo savu dalju ir savaakushi.

pirms 12 gadiem, 2008.08.17 15:21

uuuu

Papētiet kā radās Liepājas maiznieka lielie parādi uz 2007.gada beigām. Kuram Liepājas domniekam iepriekš piederēja daļa no uzņēmuma un cik no tā līdzekļiem viņš izņēmis sev. Kur gan radīsies algas strādniekiem, ja kredītu ņem patēriņam ne attīstībai.

pirms 12 gadiem, 2008.08.11 23:36

xxx

Uz kā rēķina pašvaldība saglabās? Tur pirmkārt ir jābūt labākai komunikācijai un un attieksmei pret klientu. Un kvalitāte jau arī ir zem katras kritikas. Te mēģināja ar kvantitāti nevis kvalitāti. Žēl strādnieku.Tas bija jau zināms kad vienoja Jelgavu ar Liepāju. Tas bija tikai mirkļa jatājums.

pirms 12 gadiem, 2008.08.10 09:28

sisi

Kādreiz par tādu rīcību, kaitniecību, aizsūtītu uz Sibīriju.

pirms 12 gadiem, 2008.08.09 23:10

trumturum

tiešām dramatiski - Liepājas cietums jau meklē klientus. Vai tad jau zināms, kurus par "maiznieku" novešanu līdz bankrotam liks cietumā? Ja cietums ēda Liepājā cepto maizi, tad jau cietums meklē citus piegādātājus, ne klientus. :))))

pirms 12 gadiem, 2008.08.08 19:16

Liepājā