Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pašvaldība piešķir papildus līdzekļus Liepājas teātrim un rallija organizēšanai; atbalstu saņem arī citi projekti 2

PAPILDINĀTA AR LIEPĀJAS TEĀTRA DIREKTORA HERBERTA LAUKŠTEINA KOMENTĀRU. Ceturtdien Liepājas pilsētas domes sēdē, veicot grozījumus saistošajos noteikumos par 2013.gada tika pieņemts lēmums par papildus finansējuma piešķiršanu sportam, izglītībai, veselības nozarei un citām jomām.

Ar grozījumiem budžetā tika nodrošināts papildus finansējums 1 492 236 latu apmērā, kas bija iespējams pateicoties ieņēmumu un izdevumu plāna izpildei uz 1.septembri. Sporta nozarei paredzēti 227 839 lati, no kuriem 65 176 lati tiktu novirzīti sporta kluba "Liepājas metalurgs" futbola un hokeja programmu realizācijai augustā un septembrī.

Jānis Vilnītis ("Reformu partija") jautāja vai pašvaldība šādi drīkst palīdzēt un vai sporta klubs netiek pieradināts pie tā, ka dome tam allaž metīs glābšanas riņķi. Domes priekšsēdētājs Uldis Sesks norādīja, ka pašvaldība šādi atbalstīt sporta klubu drīkst un pāris mēnešu vajadzētu finansēt līdz būs skaidrība par akciju sabiedrības "Liepājas metalurgs" nākotni.

Pilsētas Finanšu pārvaldes vadītājs Ronalds Fricbergs sēdes laikā klātesošos iepazīstināja ar pavisam jaunām ziņām – 50 000 latu finansējuma piešķiršanu lūdzis Liepājas teātris, bet 84 000 latu – Eiropas rallija čempionāta Liepājas posma organizatori. Dome teātrim piešķīra 29 000 latu (20 000 – jaunuzvedumiem, 9 000 – transporta izdevumiem), bet rallijam – 35 000 latu šogad un tikpat piešķirs arī nākamā gada sākumā. Šos pieprasījumus varēja apstiprināt pateicoties akciju sabiedrības "Liepājas metalurgs" pirms nedēļas veiktajam nekustamā īpašuma nodokļa maksājumam 68 000 latu apmērā. "Reformu partijas" deputāts Ģirts Kronbergs gan izteica priekšlikumu augstākminēto summu pietaupīt, tomēr kolēģi tam nepiekrita. Uldis Sesks par līdzekļu piešķiršanu teātrim sacīja: "Mūsu atbalsts teātrim ir nepieciešams. Ja teātris uzved labas izrādes, tad uz pilsētu brauc arī tūristi, kas parasti te paliek vairākas dienas un dod pienesumu pilsētas budžetā."

"Kad teātris sastādīja 2013.gada budžetu, visi dienesti apzināja savas karstākās vajadzības un pievienoja paredzamās izmaksas teātra pamatvajadzībām - iestudēt astoņus līdz deviņus jauniestudējumus un nodrošināt izrāžu ekspluatāciju. Tā radās 2013.gada teātra budžets, kas uz gada sākumu "tika apmierināts ar mīnus 105 000 Ls". Martā tika saņemts atbalsts 50 000 Ls apmērā, kas ļāva teātrim piedalīties prestižajā festivālā "Zelta maska" Maskavā un veikt iepriekš paredzētos remonta darbus teātrī. Pieprasīta tika plānotā budžeta atlikusī daļa, lai realizētu jauniestudējumu plānu pilnā apmērā, daļēji uzlabotu novecojušo skatuves tehnisko aprīkojumu un atjaunotu teātra  autoparku, jo no gada sākuma teātra tehniskā brigāde ar esošo transportu naktī pēc nakts dekorāciju nobūvēm viesizrādēs, ir palikusi uz ceļa. No pieminētajām vajadzībām prioritāte ir jaunuzvedumi un transports. Tas nozīmē, ka 2013.gadā plānotie darbi skatuves tehniskā stāvokļa uzlabošanai pagaidīs," portālam norāda Liepājas teātra direktors Herberts Laukšteins.

Vairāk nekā pusmiljons jeb 655 711 latu tika piešķirts pilsētvides un infrastruktūras sakārtošanai, 93 737 lati kultūrai, savukārt 50 406 lati izglītības nozarei - mācību līdzekļu iegādei. Nolemts labiekārtot arī tirdziņu pie tirdzniecības centra "Baata" Klaipēdas ielā 104b un tas tiks darīts par līdzekļiem, kas iegūta no tirdzniecības nodevām. "To, ko esam iekasējuši, ieguldām atpakaļ tirgū," piebilda Sesks.


Pievieno komentāru

Komentāri 2

Mārtiņš

Pagaidam pietiek- dabūs vēl!!

pirms 5 gadiem, 2013.09.20 15:32

Liepājā