Pastiprina policistu darbības iespējas pludmalē

Ja Liepājas domē apstiprinās nupat Attīstības komitejā akceptēto lēmumu, tad Pašvaldības policistiem būs tiesības sodīt pludmalē vai kāpu zonā iebraukušu automašīnas vadītāju arī gadījumos, ja viņš nav uz vietas, piestiprinot soda kvīti mašīnai.

Šodien, 3. aprīlī Liepājas pilsētas attīstības komitejā akceptēts lēmuma projekts "Par mehānisko transportlīdzekļu pārvietošanās noteikumu kontroli Baltijas jūras piekrastes aizsargjoslā", kas paredz Pašvaldības policijai veikt transportlīdzekļu pārvietošanās un stāvēšanas kontroli pludmalē un kāpu zonā.

Šī problēma pēdējos gados kļuvusi aktuāla, tādēļ tiek gatavoti īpaši Liepājas domes noteikumi, vēstī domes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.
 
Lai pašvaldība varētu pastiprināti kontrolēt autovadītājus, kuri iebrauc pludmalē nepieciešams deleģēt kontroles funkcijas – to paredz Latvijas likumdošana.

Līdz šim Pašvaldības policija sodu varēja uzlikt tikai tajā gadījumā, ja autovadītājs vai automašīnas īpašnieks tika notverts pārkāpuma vietā. Turpmāk Pašvaldības policijai būs plašākas iespējas kontrolēt un sodīt autovadītājus vai automašīnu īpašniekus.

Sodīt varēs arī tajos gadījumos, kad vadītājs vai īpašnieks nebūs klāt. Ja pašvaldības policija konstatēs, ka automašīna ir novietota neatļautā piekrastes zonā, tiks izrakstīta soda kvīts un tā reģistrēta vienotajā transporta līdzekļu un vadītāju valsts nozīmes reģistrā.

Lēmums vēl jāapstiprina domes sēdē.

Pievieno komentāru

Liepājā