Pašapkalpošanās automazgātavu tīkla izveidē investēs 12 miljonus eiro

Investējot 12 miljonus eiro, vairāk nekā 20 Latvijas pilsētās plānots izveidot Latvijā pirmo pašapkalpošanās automazgātavu tīklu "Wash&Drive", informē SIA "Wash&Drive" valdes loceklis un līdzīpašnieks Augusts Iesalnieks.

Investējot aptuveni 370 tūkstošus eiro, Liepājā, Ganību ielā 169, blakus degvielas uzpildes stacijai “Statoil” uzsākta būvniecība vienai no pirmajām “Wash & Drive” tīkla pašapkalpošanās automazgātavām. Zemesgabals automazgātavu būvniecībai atpirkts no IKI. Paredzams, ka tā tiks atklāta maijā.

Viņš norāda, ka divu līdz trīs gadu laikā visā Latvijā tiks izveidotas vairāk nekā 40 automazgātavas ar 160 līdz 200 atklāta tipa mazgāšanas boksiem. Uzņēmuma vadība prognozē, ka "Wash&Drive" tīkls diennaktī spēs apkalpot līdz pat 20 000 automašīnu.

Skaidrojot savu lēmumu veidot pašapkalpošanās tīklu "Wash&Drive", uzņēmuma vadība norāda, ka Latvijas tirgū ir pietiekami augsts pieprasījums pēc šādiem pakalpojumiem.

"Divi no trīs auto vadītājiem atzīst, ka labprāt izmantotu automazgātavu pakalpojumus, tomēr lielākoties no tā viņus attur doma par garām rindām un salīdzinoši augstām izmaksām. Veidojot pašapkalpošanās automazgātavu tīklu, mēs radīsim iespēju šoferiem savu auto nomazgāt piecu līdz septiņu minūšu laikā, turklāt tērējot tikai divus eiro," atzīst Iesalnieks.

Pirmā automazgātava ir atklāta Rīgā, Duntes ielā, tirdzniecības centra "Sky and More" autostāvvietā, maijā tiks atklāta vēl viena automazgātavu Liepājā, vēl sešas patlaban ir projektēšanas stadijā. Lai straujāk attīstītu automazgātavu tīklu, patlaban visā Latvijā norisinās sarunas par iespēju iegādāties vai nomāt zemes gabalus, kas piemēroti automazgātavas būvniecībai, atklāj Iesalnieks.

"Wash&Drive" automazgātavas tiks būvētas Rīgā, Ventspilī, Kuldīgā, Tukumā, Saldū, Jūrmalā, Jelgavā, Dobelē, Bauskā, Ogrē, Jēkabpilī, Daugavpilī, Rēzeknē, Madonā, Gulbenē, Valmierā, Valkā un citur Latvijā.

Rīgā tiek plānota 20 automazgātavu izbūve. SIA "Wash&Drive" īpašnieki ir atvērti sarunām par zemes gabalu 400 līdz 2000 kvadrātmetru platībā iegādi vai nomu desmit gadu termiņā. Priekšroka tiek dota tiem zemesgabaliem, kuri atrodas stratēģiski svarīgās vietās - pie degvielas uzpildes stacijām, lielveikaliem, ātrās ēdināšanas iestādēm, dzīvojamiem rajoniem.

"Wash&Drive" automazgātavās tiks izmantotas "Karcher" tehnoloģijas un aprīkojums, kas tiek augstu vērtēts Eiropā un Skandināvijas valstīs. "Pēdējos gadus mēs redzam arvien pieaugošu tendenci pieprasījumam pēc pašapkalpošanās risinājumiem auto mazgāšanai. "Karcher" tehnoloģijas ir plaši izmantotas lielākajā daļā Eiropas valstu, tomēr Latvijā šajā segmentā "Wash&Drive" būs pionieris," uzsver "Karcher" vadītājs Baltijas valstīs Edvins Gužausks.

SIA "Wash&Drive" dibināta 2014.gada 4.jūnijā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 4000 eiro. "Wash&Drive" īpašnieki ir AS "Dotcom Enterprises" - 50% un SIA "BTCG". Savukārt "BTCG" īpašnieki ir Iesalnieks - 85% un Sergejs Leibus 15%.

Pievieno komentāru

Liepājā