Pārrunā sadarbības iespējas ar Uzbekistānu

Šodien Liepājas pilsētas domē vizītē ieradās ārkārtējais un pilnvarotais Uzbekistānas Republikas vēstnieks Latvijā Afzals Artikovs, kurš, tiekoties ar domes vadību un Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) pārvaldes pārstāvjiem, pārrunāja sadarbības iespējas.

Tikšanās laikā Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks (Liepājas partija), viņa vietnieki un SEZ pārstāvji ar Uzbekistānas vēstnieku apsprieda Liepājas un Uzbekistānas līdzšinējo sadarbību, kā arī pārrunāja turpmākās sadarbības iespējas. Vēstnieks tika iepazīstināts ar prezentāciju par Liepājas pilsētas sociālekonomisko situāciju, tranzītbiznesa iespējām, kā arī speciālās ekonomiskās zonas piedāvātajām priekšrocībām investoriem. Īpašu interesi viesis izrādījis par Liepājas ostas potenciālu un iespēju attīstīt sadarbību starp Liepāju un Uzbekistānu tranzītbiznesa jomā, piemēram, izvietojot Liepājā Uzbekistānas loģistikas centru SEZ teritorijā.

Liepāja līdz šim ar Uzbekistānu ir sadarbojusies gan ekonomikas, gan kultūras jomā. Šogad Liepājas SEZ Uzbekistānā piedalījās starptautiskā izstādē "Transuzbekistan", tāpat arī atsevišķi lielākie pilsētas uzņēmumi sadarbojas ar partneriem Uzbekistānā. Šovasar Liepājā notikušajā 2.Starptautiskajā baleta festivālā piedalījās viesi no Uzbekistānas.

Artikovs vēstnieka amatā akreditēts 2013.gada janvārī, un šī bija viņa pirmā vizīte Liepājā.

Pievieno komentāru

Liepājā