Pārliecinās par skolu gatavību pirms mācību gada 1

Piektdien, 28. augustā Liepājā noslēdzās skolu apsekošana pirms jaunā mācību gada, kurā speciālistu komisija Liepājas Izglītības pārvaldes vadītājas Ludmilas Molčanovas vadībā apmeklēja izglītības iestādes un iepazinās ar paveiktajiem remontdarbiem, uzlabojumiem un jauninājumiem. Vairākas skolas apmeklēja arī Domes priekšsēdētāja vietnieks Vilnis Vitkovskis, informē Izglītības pārvalde.

Šodien komisija apmeklēja Centra Sākumskolu, Liepājas Valsts 1. ģimnāziju, J.Čakstes 10. vidusskolu, 12. vidusskolu un Raiņa 6. vidusskolu.

Skolas ir sapostas un izremontētas gan par pašvaldības piešķirtajiem līdzekļiem, gan par siltuma ekonomijas rezultātā ietaupīto naudu, kā arī ar sponsoru un vecāku atbalstu. Daudz paveikuši skolu tehniskie darbinieki, pedagogi, arī skolēni vasaras nodarbinātības projekta ietvaros. 

Papildus vispārējai sagatavotībai jaunajam mācību gadam, komisija īpašu uzmanību veltīja mācību kabinetu vizuālajam izskatam, sporta zālēm, ēdamzālēm, skolēnu garderobēm, sanitārajiem mezgliem utt. Katrā skolā tika ieskicētas arī prioritārās vajadzības remontiem  nākamajam mācību gadam.

Lielākie remontdarbi šovasar paveikti Draudzīgā Aicinājuma Liepājas 5. vidusskolā, kur veikta sporta zāles pārseguma pastiprināšana. Par ieekonomētā siltuma naudu 7. vidusskolā atjaunots 2. stāva grīdas segums, bet 15. vidusskolā  - ēdamzāles grīdas segums. Speciālā internātpamatskolā izveidots jauns rotaļu laukums un izremontētas arī iekštelpas.

Gandrīz katrā skolā papildus kosmētiskajiem remontiem veikti dažādi uzlabojumi un jauninājumi, lai  mācību procesu padarītu pievilcīgāku un interesantāku gan skolēniem, gan pedagogiem.

A.Puškina 2. vidusskolā mūsdienīgu izskatu ieguvusi skolotāju istaba, ar jaunu aparatūru aprīkots medmāsas kabinets, iegādāti vairāki komplekti 1.-3. klases audzēkņiem konstruēšanas apmācībai.  Skola arī cītīgi gatavojas 70 gadu jubilejai, kuru atzīmēs 13. novembrī.

Liepājas 8. vidusskolā aktu zālei iegādāti  100 jauni krēsli un atstarojošās žalūzijas, gaiteņos un klasēs atjaunots sienu krāsojums, pašu spēkiem atsvaidzināts mājturības kabinets un garderobes.

Ezerkrasta sākumskolā, pateicoties skolas saimnieka „zelta rokām”, uzbūvēta jauna, transformējama skatuve, sadarbībā ar Dizaina un mākslas vidusskolu pagalmā izveidota „zaļā klase”, ar vecāku un pašu bērnu atbalstu tapusi jauna vingrošanas pilsētiņa.

Karostas 2. Mūzikas skolā iegādāti jauni mūzikas instrumenti, 3. pamatskolā -  jaunas mēbeles, regulējami mācību soli, kvalitatīvas tāfeles, trīs robotu komplekti.

15. vidusskolā militārās apmācības vajadzībām uzstādīta alpīnisma siena un iegādātas trīs glābšanas laivas ar visu aprīkojumu. Skolā arī atjaunota sporta zāles grīda.

7. vidusskolā ierīkota jauna rotaļu telpa, izremontēta mūzikas klase un paveikti citi darbi.

Centra sākumskolā, pateicoties Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas atbalstam, abās aktu zālēs nomainīti krēsli un citas mēbeles, sporta zālē atjaunota grīda, skolā šogad būs arī atsevišķa mūzikas klase, sporta zālē atjaunota grīda.
Raiņa 6. vidusskolā izveidota pavisam jauna klase, kur mācību procesā uzņemt arī videofilmas, tiek remontētas garderobes.

Liepājas 12. vidusskolas palīgēkā ierīkotas un nosiltinātas darbnīcas mājturības vajadzībām un vairākas papildus klašu telpas.

Apjomīgi remontdarbi paveikti Liepājas Valsts 1. ģimnāzijā, kur šovasar jau otro gadu turpinājās skolas iekštelpu renovācija. Pirmā un otrā stāva kāpņu telpās un 14 klašu telpās veikta renovācija, kura notiek saskaņā ar ēkas vēsturisko izpēti. Skolas ēdnīcā veikts kosmētiskais remonts, izveidots arī mūsdienīgs mājturības kabinets meitenēm. Skola var lepoties ar pavisam jaunām, mūsdienīga dizaina mēbelēm aktu zālē, ēdamzālē un citur no somu firmas „ISKU”.

Deviņās Liepājas skolās no šī mācību gada uzsāks arī pavisam  jaunu datorikas programmas aprobāciju.

„Visu skolu sagatavošanā jaunajam mācību gadam ieguldīts daudz darba, un tās ir gatavas 1.septembrī atkal vērt durvis saviem audzēkņiem”, atzina komisija.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

nezinītis

Varbūt labāk vajadzēja parādīt novadu skolu gatavību jaunajam mācību gadam.

pirms 6 gadiem, 2015.08.28 18:09

Liepājā