Pārkrauto kravu apjomu Liepājas ostā ietekmē "Liepājas metalurga" problēmas

Liepājas ostā šogad plānots pārkraut 6 līdz 6,5 miljonus tonnu kravu, kas ir mazāk nekā pagājušajā gadā, kas ostai pēc pārkrauto kravu apjoma bija rekorda gads, "Rietumu Radio" informēja Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas (LSEZ) pārvaldes pārstāvis Guntis Beļskis, atzīstot, ka pārkrauto kravu apjomu ostā šogad negatīvi ietekmē uzņēmuma "Liepājas metalurgs" dīkstāve.

Kā informēja Beļskis, "Liepājas metalurga" produkcija veidojusi ap 20% no kopējā ostā pārkrauto kravu apjoma. "Tas patiešām ir liels apjoms, un mēs ceram, ka uzņēmums spēs atsākt ražošanu," sacīja LSEZ pārstāvis. Viņš pauda cerību, ka daļēji šo zaudējumu kompensēs jaunā prāmju līnija starp Krieviju un Vāciju, maršrutā iekļaujot arī Liepāju. Pirmais jaunās līnijas prāmis "Petersburg" Liepājas ostā ienāks pirmdien, 5.augustā.

"Jau gada sākumā bija skaidrs, ka osta šogad nevarēs sasniegt pagājušā gada rekordus un kravu apgrozījums nostabilizēsies 6 līdz 6,5 miljonu tonnu robežās," sacīja Beļskis, atgādinot, ka pērn ostā pārkrauts ap 7,5 miljoniem tonnu kravu. Šā gada sešos mēnešos ostā pārkrauti aptuveni 2,5 miljoni tonnu kravu, kas ir par gandrīz 30% mazāk nekā pērn šajā periodā, bet par 5% vairāk nekā 2011.gada attiecīgajā periodā.

Kā galvenos faktorus, kas pērn ļāva sasniegt pārkrauto kravu apjoma rekordus, Beļskis min ļoti labās graudaugu ražas Kazahstānā, kā arī Liepājas ostas padziļināšanu. Lai arī ostas padziļināšanas projekts vēl līdz galam nav pabeigts, ostā tagad var ienākt "Panamax" tipa kuģi. Viens šāds kuģis spējot pārvadāt 50 000 tonnu kravu. Pirms padziļināšanas osta spēja uzņemt kuģus, kuru kravnesība nepārsniedz 25 000 līdz 30 000 tonnu.

"Jāsaprot, ka osta ir tikai starpposms un mēs ļoti lielā mērā esam atkarīgi no pārdevēja, ražotāja, pircēja," sacīja Beļskis. Viņš pauda cerību, ka arī šogad graudaugu raža būs laba.

Pievieno komentāru

Liepājā